irfas

Nariai
 • Parašė

  1.845
 • Užsiregistravo

 • Paskutinį kartą lankėsi

 • Geriausias išviso

  25

irfas paskutinį kartą buvo geriausias Liepos 15

irfas turėjo geriausiai įvertintą turinį !

Karmos taškai

222 Excellent

6 sekėjai

Apie irfas

 • Rangas
  Ieškotojas

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.metalodetektoriai.lt

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • MD
  XP DEUS
 1. Kadangi Lietuvos Bankas žada keisti berods neribotą laiką, tai galima pabandyti parduoti kažkur užsienyje, jei nepasiseks - į banką. Kartais reikia teisingo pirkėjo tinkamu laiku, bet jei nepabandysit - nesužinosit.
 2. Boratinka nėra labai jau smulki moneta, jinai kad ir mažą, bet gana stora, aišku yra ir gerokai stambesnių "blynų", bet yra ir kelis kartus mažesnių, pvz češuikos. Jūsų MD kabins boratinkas, jei tik jų ten bus. Ieškant reikia įsijungti fantaziją - ar patiktų ten jums gyventi? Ar yra/buvo netoli kelias? Ar yra netoli vanduo? ar vietovė vaizdingą? Gal matosi medžių linijos arba vaismedžiai, kurie šiaip sau miške neauga. Paprastai duobėse žmonės namų nestatydavo. Jei dabar ten miškas, jis nebūtinai ten buvo prieš 500 metų. Žemėlapiai yra gerai, internete pakuitus galima surasti lenkiškų tarpukario nemokamai, jie tikslūs ir matosi daug sodybų iki melioracijos - tai jau būtų nebloga pradžia, kad "nešaudyti" į tuščias vietas arba galima nusipirkti konkrečios vietovės senesnių laikmečių žemėlapių, netgi pririštų (matysit kur esat ant seno žemėlapio) - forume yra reklama prie atitinkamos temos.
 3. Su geru kampu galima ir su koja i dugna paspausti ir verciant atkąsti iš dugno ką užkabinai, kampas kokį matau turėtų labai į dugną lįsti, bet neis versti, nes kotas jau vandenyje už nugaros bus. Nežinau aš to kampo, bet žinau kas žino, kaip padaryti gerą samtį ir to man užtenka.
 4. Laikys, tik kampas, manau, neteisingas, labai atgal atlinkęs.
 5. Prieš kuriant programėlę pirma reikia aptarti bendrą tvarką. Tai programėlei dabar kurti nėra jokio pagrindo, nes formaliai: 1. Tokių daiktų tu neturi teisės ieškoti, 2. Jei radai netyčia, turi bėgti į KPD ir pats priduoti (tai kam jiems ta programėlė), 3. Programėlės gaunamą turinį kažkas turi peržiūrėti ir apdoroti - žmoniškieji resursai, 4. Programėlės turėtojas turi kažkokiu būdu registruotis ir dar daug kitų klausimų. Tolimesniuose etapuose (įsivažiavus bendradarbiavimui), tai būtų šaunus įrankis - mintis labai gera.
 6. O šlifuojasi lengvai? Panašu į šlaką.
 7. Yra numatyta tvarka ir jos reikia laikyti, kitaip KPD "paaiškins" skirtumus. Priduoti reikia KPD ir jie nuspręs/rekomenduos į kurį muziejų nukeliaus jūsų radinys. Ir beje skaitliukas jau sukasi. Priduoti reikia per savaitę nuo suradimo. Paviešinimas forume fiksavo datą.
 8. Ar jūs norit rasti kontaktą su KPD ar norit viešo teismo tiems, kurie pasisavino radinius? Nesąžiningų žmonių galima rasti daug kur, tai nusikaltimas ir ne mūsų kompetencija spręsti teisėsaugos klausimus, mes galim tik bendradarbiauti, jei yra precedentas. Priduodant radinius KPD parašomos priėmimo perdavimo aktas, kuriame išvardinamos radimo aplinkybės ir kokie radiniai priduoti, vienas akto egzempliorius lieka radėjui, po kurio laiko jis gauna atsakymą su rekomendacijomis dėl radinio. Nepainiokit KPD ir archeologinių žvalgymų, nes vėl gims istorija. Archeologinius tyrimus vykdo archeologų įmonės, KPD yra prižiūrinti ir kontroliuoijanti institucija.
 9. Jei kalbam apie miestus, tai tas pats Vilnius ar Kaunas, kur spausi ten arba pastatų liekanos arba kapinės (dažniausiai viskas krūvoje), bet namai statomi, remontuojami, tik paprastai (normaliai) atliekami archeologiniai žvalgymai, surenkami radiniai, konservuojami nejudinami objektai, viskas užpilama gruntu ir paliekama ateities archeologams. Aišku yra ir korupcinių atvejų, bet tai nusikaltimas, kaip ir neleidžiamas kasinėjimas raudonoje zonoje ir tai netūrėtų būti šitos diskusijos dalis.
 10. Tai čia ir yra AT serijos ausinės, kištukas matosi foto. panašių kištukų neturi joks kitas MD.
 11. Aš siūlau vertinti po pirmojo bandymo. Jei žmonėms sulųžta virinti nerūdijančio plieno 1.5 - 2mm storio samčiai, tai reikia pagalvoti kokios ten jėgos. Fiziką reikia prisiminti, svertų sistemą, senuką Archimedą. Po skylių sugraižiojimo rankomis bus galima suspausti ir sulaužyti.
 12. Taip, gavau, bet gamintojas prašo serijos Nr. taip pat išsiunčiau į elektroninį paštą paklausimą atgal. Ir vis dar negavau :).
 13. O kur Lietuvoje viešinami geri pavyzdžiai? Pas mus viskas tik blogai: užmušė, į šulinį įmetė, kirviu užkapojo, kaimai prasigėrę, valdžia bloga ir taip toliau. Atsidarius bet kurį davatkinį portalą rasite tik kas blogai ir ką apipletkint galima. Čia jau tautos mentalitete įrašyta, net lietuviškose senosiose pasakose Jonuką ragana į pečių nori kišti, juoda kumelė pamotės kaulus išbarstė ir kitos baisybės, jei EU klerkai paskaitys, lieps uždrausti tokias pasakas :D. Radėjai nesireiškia, nes matyt kuklūs žmonės yra ir ką jiems dabar sakyti, kad mes medalį turim jiems užkabinti? Vovockos atvejis gana reikšmingas, kada valdžios organai, nesuprasdami iki galo kas įstatymuose parašyta puolė "svieto lyginti" ir nieko nepešė, dabar jau taip nesielgia. Kur KPD blokavo ir kažką daryti norėjo, manau yra nepilna istorija, vienašališkai papasakota "nuskriaustųjų" o kur nunešus radinius į KPD į duris pasibeldė aš tokios istorijos nepamenu, gal galima linką?
 14. Šiandien manęs link iš XP pajudėjo keletas didelių siuntinių, pagal visą logiką - pajudėjo LAIVELIAI! :). Kitos savaitės pradžioje jau turėsiu "ant rankų" 5x10" superaukštadažnes rites..