lazduona

Nariai
 • Content count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

1 Follower

About lazduona

 • Rank
  Patyręs
 1. 2010 sezonas

  Kodėl gi? Jo asmeniniai duomenys - jo reikalas, jei tai tėra pretekstas policijai nepakrutėti ir nepavažiuot iki radinio, keliančio pavojų, vietos, tai... Kitąsyk gal ir gaisrininkai atsisakinės važiuoti į gaisrą, kol pranešėjas nepasakys savo asmens kodo?.. Suprasčiau, jei tai būtų dėl galimo klaidinančio pranešimo, kaip minėjo Valdas. Puspročių pokštininkų pasitaiko, bet minėtu atveju policijai el. paštu buvo nusiųstos bombos fotografijos, vietovės foto su ofrientyrais, maps.lt koordinatės - kai tereikia spustelt nuorodą ir tiksli daikto buvimo vieta matyti ekrane. Tikrai taip manote? Norėtumėte, kad žmogus, panoręs pranešti, pvz., apie atsivėrusią smegduobę kelyje, beslankiojančius įtartinus tipus, beprasidedantį gaisrą, rastą sviedinį, persigalvotų tik dėl to?
 2. 2010 sezonas

  Man teko susidurti du kartus - abiem rezultatas būdavo kaip ir aprašytasis. Išminuotojai nejuda iš vietos be pranešimo policijai, policija nejuda be asmens prisistatymo, matyt dar ir asmens kodą reikia pasakyti. >Sunku kažką sakyti apie Jūsų atvejį, kai nežinomos visos aplinkybės. Bet kuriuo atveju Jūsų kolega, kaip supratau, nelabai norėjo viešintis, o tas tik papildomų problemų sukelia.< Jis nepanoro viešintis, kai ėmė primygtinai teirautis jo mobiliojo telefono, nors nei vietovė ten saugoma, nei ką pažeidė. Ar tai tapo neįveikiama kliūtimi nukenksminti sprogmenį? O koordinates nurodė ypač tiksliai - su fotografijom, aprašymu, tiksliom vietos koordinatėm maps ir googlio sistemose (gps neturėjo). Bet kokiu atveju, eiliniams žmonėms nekilo vėliau jokių problemų nuvažiuoti ir susirasti tą vietą.
 3. >o praktiškai ieškikliais naudotis nedraudžiama išskyrus saugomas teritorijas...< Gal ir nedraudžiama, bet net atokiausių kaimelių gyventojai jau bent viena ausim girdėjo, kad: "o čia jūs mašinoje ieškiklius turite? Girdėjau, kad seimas juos Lietuvoje uždraudė". To tikriausiai ir siekta. Beje, metodai tyliai ir greitai seime "prastumti" reikiamas pataisas, pasirodo universalūs: Žvejai sukilo prieš įstatymo pataisą http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... d=33006645
 4. 2010 sezonas

  Kolega, radęs nemažą sviedinuką suartam lauke vargo 2-3 savaites - išminuotojai nenorėjo važiuot, kol nepranešta policijai, policija - kol žmogus neprisistatė ir nedavė telefono nr. (esą vietos patikslinimui, nors buvo nusiuntęs jiems tikslias vietos koordinates su fotografijom). Galiausiai jis po tų 3 savaičių vėl nuvažiavo į vietą pažiūrėti kaip ir kas ten - ir lauką jau rado perartą - nežinia ar sunaikino ar traktoristui pasisekė..
 5. 2010 sagos

  Čia gal 18-asis A. Chodkevičiaus pėstininkų pulkas?
 6. 2010 sagos

  o ši - irgi lenkas?
 7. aš čia daugiau turėjau omeny ne įstatymų kūrybą (jei kolegos gali daryti tam įtaką tik smagiau) kiek - kokie reikalavimai bus išdavinėjant leidimus ieškojimams (jei pasitvirtins kalbos, kad leidimai bus duodami vien į klubus ar asociacijas susibūrusiems ieškotojams natūralu kad pastarieji turės pranašumą kitų atžvilgiu). Na, bet apie tai, matyt anksti kalbėti, tačiau natūralu, kad neturint kone jokios informacijos išskyrus tą, jog "žmonės dirba" - daugelis stengsis domėtis ir veikti individualiai.
 8. Būtų smagu kada ne kada gauti kažkokių žinių, nes žmonės imasi individualių veiksmų būtent iš nežinojimo ar kas vyksta ir daroma. Dar blogiau, kad kiekvieno temperamentas skirtingas, todėl ir gali kilti situacijos, kai tuo pat metu vieni derasi, ieško sprendimo ir kompromiso, o antri užsipuola, reikalauja atsiprašinėjimų ir pasiaiškinimų. Ir trečia - labai tikiuosi, kad dirbama ta kryptimi, jog palengvinti susidariusią situaciją visiems civilizuotiems ir įstatymų besilaikantiemsc ieškotojams, o ne uždarai grupelei, klubui ar organizacijai.
 9. Pirmasis pasaulinis karas

  hm, iš nuotraukos visai nematyti, kad būtų deaktyvuoti... Beje, jei nesunku ir nesudėtinga - žodis "deaktyvuoti" lietuvių kalboje rašomas su "ea".
 10. O kas nors trukdo "mūsų pusei" pirmiems teikti pasiūlymus? Kaip mačiau, turime jau grupę kolegų, kurie gali atstovauti ieškotojų (beje, ar galim save vadinti "digeriais" - jie, kiek žinau, yra požemių ir griuvėsių tyrinėtojai) interesus. Tikiuosi ir seimo nariai, kurie nepažiūrėjo į siūlomas pataisas paviršutiniškai, galės tarpininkauti teikiant pasiūlymus pataisų tobulinimui ir leidimų tvarkos nustatymui. Nuo mūsų aktyvumo priklausys kiek galime įtakoti tą tobulinimą. Žinoma, galima pasitikėti V. Stundžio, pataisų nagrinėjimo metu sakiusio, jog: "..kul­tū­ros pa­vel­do ver­ty­bės yra pri­ori­te­tas, o ne koks nors ele­men­ta­rus ho­bis. Tai tu­rė­tu­me tą su­pras­ti. O pa­ti tvar­ka, ži­no­ma, nu­sta­tys ir lei­di­mų iš­da­vi­mą. Tai­gi tie mė­gė­jai, ku­rie tuo už­si­i­ma, ku­riems tai yra gy­ve­ni­mo bū­das, nu­sta­ty­ta tvar­ka taip pat tu­rės tam tik­rų ga­li­my­bių. Dėl to bai­min­tis ir nuo­gąs­tau­ti tik­rai ne­rei­kė­tų.." Bet gyvenimo praktika rodo, kad priklausyti vien nuo kitų malonės neverta.
 11. "Atsižvelgiant į tai, projektas tobulintinas jame nustatant, kokius reikalavimus turi atitikti asmenys, norintys gauti leidimus, įvardinant instituciją, kuri išduotų leidimus, leidimų išdavimo terminus, pagrindus, kuriems esant, išduotų leidimų galiojimas būtų sustabdomas arba panaikinimas, taip pat reikalavimus, kurių vykdydami veiklą privalo laikytis leidimus gavę asmenys." Išeitų, kitas etapas - dalyvavimas projekto tobulinime, kad būtų pasiektas visoms suinteresuotoms pusėms priimtinas kompromisas.
 12. 2010 sezonas

  Galima būtų sužinoti kokį aparatą ir šveitiklį naudojat?
 13. ... to buvo galima tikėtis, vargu ar kam norėjosi gilintis į pataisų-pataisas, o va apie "juodųjų archeologų" siausmą viena ausim daugelis buvo girdėję. Telieka viltis ir tikėtis KPD darbuotojų adekvatumo. Dėkui žmonėms, aukojusiems laiką ir mus atstovavusiems. Būtų smagus, kad žodis "mes" įgautų kažkokios nuolatinės struktūros - klubo, asociacijos formą.
 14. 2010 sagos

  dėkui.
 15. 2010 sagos

  Tokia savaitgalį papuolė. Kiek suprantu, Rusija? Ant grenados dar galima įžvelgti skaičių "2".