Schliemann

Nariai
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Schliemann last won the day on May 13

Schliemann had the most liked content!

Community Reputation

18 Neutral

1 Follower

About Schliemann

 1. Raktas?

  Čia rusiškos 76mm patrankos ekstraktorius. Įrankis po šūvio įstrigusiai gilzei ištraukti.
 2. viksras

  vickers 1933
 3. Tankai / tankų dalys

  TDT-55, 60 vikšrai kitokie. Ten varančioji žvaižgdė vienguba ir su vikšru sukimba su skyle esančia per vikšro vidurį. TDT-40 varančioji žvaigždė dviguba ir jos dantys kabinasi už dviejų skylių esančių arčiau vikšro krašto.
 4. Palėpių radiniai

  Pirmoje nuotraukoje - infraraudonųjų spindulių fara FG-125. Buvo statoma dešinėje pusėje ratinėje ir vikšrinėje technikoje. Skirta naktiniam vairavimui, dažniausiai su TVNE-4B naktinio matymo prietaisu. Kairėje pusėje montuojama matomos šviesos fara FG-126. Faros skiriasi tik stiklais. Antroje nuotraukoje - TKN-3B periskopinio stebėjimo prietaiso viršutinė prizmė. Prieš paskutinėje nuotraukoje - kulkosvaidžio PKT juostos dėžė, aliuminė dėžė nuo 14,5mm. kulkosvaidžio juostos.
 5. Wehrmacht

  1941 06 26-27 užimant Gaižiūnus, aštoniolika žuvusių vokiečių karių buvo palaidoti prie geležinkelio pervažos ir sudaužyto rusų tanko T-28, 1 km nuo Gaižiūnų link Jonavos. Po keletos savaičių vokiečiai atvarė rusų karo belaisvius, kurie iškasė lavonus, sudėjo į karstus ir išvėžė perlaidoti į Kauną. Perlaidojant dalyvavo žuvusio karininko žmona, kuri labai raudojo. Tuo pat metu buvo išvesti ir žuvę vokiečių kariai, kurie buvo palaidoti prie dabartinio žiedo, prieš Neries tiltą Kunigiškėse.
 6. Antrasis Pasaulinis karas

  Man atrodo, kad pancerfausto diametras mažesnis. Čia prieštankinės kumuliatyvinės magnetinės minos HHL 3 likučiai
 7. vikšrai

  Vikšras kairėje pusėje nuo rusiško T-28. Vikšrai buvo kelių modelių. Šis berods paskutinio modelio. Vikšras prieškarinis arba karo laikų.
 8. Gal tai tankas?

  Atėjo "tankistų" metas, tai papasakosiu, kaip dar prie ruso pavyko atkasti "tanką". Kairėje kelio į Gaižiūnų poligoną pusėje, maždaug už 200 metrų nuo paskutinio Gaižiūnų namo yra maža pelkelė. Už jos kalniukas. Ant kalniuko, dar vaikai būdami, rasdavome suplėšytų didelių gilzių ir cilindro formos parako gabalėlių. Kartą, jau būdami bernai iš neturėjimo ką veikti, metalinio strypo pagalba, maždaug 0,5 metro gylije aptikome metalą. Pradėjus kasti supratome, kad tai tanko bokštas. Viršutinis šarvo lapas su liūkais buvo sprogimo nuplėštas. "Ščiupo" pagalba nustatėm, kad pabuklas yra, bet bekasant pradėjo atsirasti vandens. Buvom tryse, tai jaunausią bahūrėlį nusiuntėm ir jis atnešė du kibirus. Išsemdami vandenį atkasėm visą bokštą iš vidaus. Viduje radome daug prie bokšto sienų į kasetęs sukaišiotų kulkosvaidžio diskų ir brezentiniuose dėkluose neaiškiu veržliarakčių. Dešinėje nuo pabuklo radome puikiai durpynę išsilaikiūsį kulkosvaidį be jokių korozijos žymių. Ten surasto rakto pagalba aš prie pabūklo atsukau kažkokią "probkę". Iš ten pasipylė tepalas, matyt iš atošliaužos mechanizmo. Viltis, kad tai visas tankas žlugo. Ten buvo tik bokštas, vidinio sprogimo nusviestas maždaug už 50 metrų nuo buvusio senojo kelio. Visą amuniciją, kulkosvaidį ir raktus paslepėme netoliese. Kitą dieną Gaižiūnu geležinkelio stoties budėtojo padėdami paskambinome į Ruklą. Atsiliepė "dežurnij po polku", pasakėm, kad miške radom tanką. Jis paklausė ar tankas nesaugomas. Pasakiau, kad nuo karo paskendęs. Majoras liepė laukti ir greit atvažiavo su Gaz-66 ir kareiviu. Nuvažiavom į vietą. Pilna duobė vandens su tepalu. Ščiupu parodėm, kad ten tankas, bet kad ten tik bokštas nesakėm. Į gaziko kėbulą sumetėm visus diskus, kulkosvaidį ir raktus. Majoras pagyrė mus ir sakė nustatys kas su tuo tanku kariavo. Dar po dienos aš nebuvau namuose, o du kitus dalyvius susėmė iš Jonavos atvažiąvę trys tipai. Grįžę draugai sakė, kad vienas jų iš milicijos, vienas iš karinio komisariato ir trečias iš KGB. Pralaikė bahūrus pusė dienos, kol susirado telefonu tą majorą. Liepė parašyti pasiaiškinimus, kad ginklus, šaudmenys atidavė majorui ir kad lavonų ten nebuvo. Po kelių dienų rusai privarė ten technikos, kareivių, didelį vikšrini vilkiką su gervę vildamiesi ištraukti tanką, bet rado tik bokštą su pabuklu. Bokštas buvo T34-76 ir atrodė kaip naujas, žaliai dažytas, gvardijos ženklai ant šonų ir triženklis numeris, kurio dabar neatsimenu. Poto rusai bokštą išsivežė į Ruklą. Tai vat tokia istorija, norit tikėkit, norit - ne. Duobė ir dabar dar yra.
 9. Cia ne kondensatorius, o hermetizuotas aukstinantis transformatorius.
 10. Kas per daiktas

  Rusiskas, suveikes, nepavojingas. Tipas KTM-2
 11. kas čia per skaičiai?

  Sios raides tai aliuminio mangano lydinio marke. Toks lydinys dazniausiai naudojamas ivairiems bakams gaminti, nes neblogai virinasi argono aplinkoje.
 12. Didelė kulka.

  Nuo pokarinio rusisko T54 ir kitos technikos T54 bazeje
 13. Kulka

  Čia ne kulkos, o plastikinės mokomųjų garsinių šovinių gilzės. LK jas naudojo prieš 10-12 metų. Dabar ko gero nenaudoja
 14. vikšras

  BMD-1, BMD-2, BTR-D. Tik ploti blogai pamatavot. Placiausioj vietoj 250mm