Aivarasz

Nariai
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Aivarasz last won the day on October 13 2013

Aivarasz had the most liked content!

Community Reputation

13 Neutral

1 Follower

About Aivarasz

 • Rank
  Žalias

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. 2014m sezonas

  Sveiki visi! Šiandien žemelė man buvo labai dosni, gal net per daug dosni . Labai įdomių radinkų papuolė, kaip sakant atradau aukso gyslą. Kaip kolegoms šį savaitgalį sekės?
 2. Žiema 2013 - 2014

  Pavydžiu buteliuko. Superinis radinys!
 3. V4LD15 - 2014 sezonas

  Prašau, nekurkit erezijų apie KPD. Paskaitykit mano istoriją apie KPD... O nuotaikoms paskaidrinti siunčiu nuotrauka Šiandien po darbo pavyko ištrūkti į lauką paklampoti po pelkes ir purvą! Pagaliau sezonas atidarytas!
 4. Nuorodėlės

  Ritės testas nr. 1 Ritės testas nr. 2
 5. Detektorių remontas/tobulinimas

  Iš kur ištraukėte, kad negalima? Kaip tik rekomenduoja naudoti tik pakraunamas baterijas.... Ant savo AT PRO naudoju padidintos talpos pakraunamas baterijas ir nematau, kad kažkas būtų blogai. Be reikalo pinigus išmetate ant baterijų....
 6. Detektorių remontas/tobulinimas

  Naudoju elementus SANYO Eneloop XX HR-3UWXB(padidintos talpos elementai). Ir prie to pačio SANYO Eneloop XX Quick Charger NC-MQR06W (juodas) pakrovėją. Šis pakrovėjas negadina elementų, kitaip tariant nekaitina elementų, kurios pasikrauna greičiau.
 7. kas tai galetu buti?

  Negaliu redaguoti savo paskutinės žinutės, tai kuriu naują. Panašu, kad radote labai panašią segę kaip maniškę. Tai greičiausiai bus sėlių genties segė aguonos formos galvutėmis. Radote greičiausiai šiaurės Lietuvoje arba vidurio Lietuvoje. Sėlių gentys buvo apsistojusios dabartinės Lietuvos ir Latvijos pasienyje. O reziume, tai prieš kelent radinių nuotraukas reikėtų daugiau šį forumą pasiskaityti. Kai pristatysite radinį į KPD galite jau planuotis kelionę ir pasakojimą kaip radote po radimvietę.
 8. kas tai galetu buti?

  Cha cha cha, same story bro. Good luck, Karolį.
 9. Radinių pridavimas į KPD

  Jo, įsirėminsiu ir pasikabinsiu virs lovos. :D KPD nedraudžia naudotis metalo ieškikliu. Jie rekomenduoja nesinaudoti. O jei nenori turėti tokių problemų(važinėjimai į vietas kur aptiktas archeologinis radinys, važinėjimai į KPD padalinius) kaip aš apturėjau, tiesiog nesiviešink ir sau spakainas mėgaukis šiuo hobiu.
 10. Radinių pridavimas į KPD

  Dėl tokių kaip šitie du komentatoriai keliu keletą nuotraukų įrodymui. Tokie diskusijų dalyviai primena delfio komentatorius. Tip top. )
 11. Radinių pridavimas į KPD

  Tavo blogas įspūdis. Apie bendradarbiavimą - aš tokį patį klausimą iškėliau pats sau, neradau atsakymo.
 12. Radinių pridavimas į KPD

  Pasiilgot? Grįžau. Apsikrovęs darbais ir labai sunku prisėst prie kompo ir parašyti komentarą. Jau seniai užsibaigė šitas reikalas su KPD. Paskutinis laiškas atėjo iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, kuris adresuojamas man ir iš dalies jums visiems. Laiškas ilgas, tad trumpai apibendrinsiu jo turinį, nes neturiu galimybių įkelti i kompiuterį šio laiško. Tai va, šiame laiške rašoma, kad atsižvelgiant į mano paaiškinimą, Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisijos posėdžio sprendimą, mano aptikta sagė bus artimiausiu metu neatlygintinai perduota muziejui. Taip pat, jie padėkojo man, kad pristačiau Departamentui aptikta sagę ir pabrėžė, kad esu vienas iš nedaugelių asmenų, kuris apie aptiktus archeologinius radinius praneša Departamentui. Jie tikisi, kad ir ateityje apie atsitiktinai aptiktus archeologinius radinius ar kitus kultūros objektus pranešiu Departamentui. Vėliau laiške dėstoma, jog siekiant apsaugoti dar nežinomas archeologines vietas, rekomenduoja nebenaudoti metalo ieškiklio pramoginiais tikslais. "Pramoginiais tikslais" parašė kabutėse. Supraskit tai, kaip norit. Šį pasakymą "pramoginiais tikslais" jie argumentuoja taip, kad toks atvejis parodė, kad metalo ieškikliai nesugeba diskriminuoti žemėje, po vandeniu slypinčių metalinių daiktų, atsižvelgiant į jų galimą kultūrinę vertę. Toliau, jie pabrėžė, kad tai yra svarbu, jog metalo ieškikliu netyčia aptikus archeologinių radinių, tolimesni metalo ieškiklio naudojimo veiksmai turi būti nedelsiant nutraukti ir apie tai kuo skubiau pranešta tam tikroms institucijoms. O paskutinį laiško sakinį pacituosiu visą be jokių iškraipymų, nes tai skirta ne tik man, bet ir jums visiems. Cituoju: "Tikimės, kad bendradarbiauti su Departamentu bei atsisakyti naudoti metalo ieškiklius "pramoginiais tikslais" ar "renkant juodąjį metalą" paskatinsite ir kitus savo bendraminčius." O pabaigai norėčiau pasakyti, kad šios istorijos aš tikrai neišgalvojau....
 13. Radinių pridavimas į KPD

  Laba diena visiems, vakar sulaukiau skambučio iš tos pačios inspektorės ir iškvietė šiandienai apsilankyti pas juos jų būstinei. Klausiate kokiu reikalu? Ogi tokiu, kad iš kontrolės skyriaus atėjo raštas dėl detalesnio paaiškinimo raštu apie radimo aplinkybes. Tiesiog jie toliau ieško kablių, kad galėtų užsikabinti už manęs ir nutempti mane iki teismo salės. Gerai, su mielu noru parašiau vėl paaiškinimą tik detaliau. Ir tuo pačiu inspektorei pasakiau tiesiai šviesiai, kad "joptvaimat" aš negaliu taip dažnai važinėti pas Jumis, aš irgi noriu turėti užsitarnauto poilsio po darbo kaip ir Jūs. Paaiškinime parašiau taip, kad pati inspektorė neturėjo prie ko prikibti. Ir pati paaiškino, kad pagal šį mano surašytą paaiškinimą negali surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo pagal ATPK 91str.(Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo ar Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo pažeidimas), nes neįžvelgia pažeidimo sudėties. Bet dar tuo viskas neužsibaigia, tas mano paaiškinimas keliaus aukščiau t.y. į KPD Kontrolės skyrių, kurį ten ir nagrinės. Deja, atsiprašau visų, bet atlygio atsisakiau, nes nenorėjau turėti daugiau reikalų nei su KPD, nei su policiją. Neturiu tam daug laiko, kad galėčiau bilinėtis su jais. Dėl tokio mažo radinuko, net neverta prašyt atlygio, nes gausi centus, o popierizmo tai daugiau negu reikia. Laukite tęsinio....
 14. Radinių pridavimas į KPD

  Šiandien patikrinau namų pašto dėžutę ir radau laišką iš KPD "Dėl atlyginimo už rastus radinius". Dabar mąstau ar atsisakyti ar pageidauti atlyginimo už radinius. Šiaip labiau linkęs atsisakyti. Ką jūs manot apie šį reikalą?
 15. Radinių pridavimas į KPD

  Pieva, šalia upės. Buvau rašęs, kad radau ant upės kranto slėnio.