Aivarasz

Nariai
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Aivarasz

 1. Sveiki, Turėkite sąžinės ir nekasinėkit ten kur yra draudžiama. Šiandien internete aptikau štai tokia nuotrauka. Nuorada apačioje. Kasinėjo trise. Gal atpažinsi save, "digger'į". Nuotraukos autorius jau yra pranešęs atitinkamom institucijoms. Kaip sakė nuotraukos autorius: "Atsidūrėt ne laiku ir ne vietoj". Turėkit bėdelę. Pamoka jums. https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1379807_3361439492610_1516258221_n.jpg
 2. 2014m sezonas

  Sveiki visi! Šiandien žemelė man buvo labai dosni, gal net per daug dosni . Labai įdomių radinkų papuolė, kaip sakant atradau aukso gyslą. Kaip kolegoms šį savaitgalį sekės?
 3. Žiema 2013 - 2014

  Pavydžiu buteliuko. Superinis radinys!
 4. V4LD15 - 2014 sezonas

  Prašau, nekurkit erezijų apie KPD. Paskaitykit mano istoriją apie KPD... O nuotaikoms paskaidrinti siunčiu nuotrauka Šiandien po darbo pavyko ištrūkti į lauką paklampoti po pelkes ir purvą! Pagaliau sezonas atidarytas!
 5. Nuorodėlės

  Ritės testas nr. 1 Ritės testas nr. 2
 6. Detektorių remontas/tobulinimas

  Iš kur ištraukėte, kad negalima? Kaip tik rekomenduoja naudoti tik pakraunamas baterijas.... Ant savo AT PRO naudoju padidintos talpos pakraunamas baterijas ir nematau, kad kažkas būtų blogai. Be reikalo pinigus išmetate ant baterijų....
 7. Detektorių remontas/tobulinimas

  Naudoju elementus SANYO Eneloop XX HR-3UWXB(padidintos talpos elementai). Ir prie to pačio SANYO Eneloop XX Quick Charger NC-MQR06W (juodas) pakrovėją. Šis pakrovėjas negadina elementų, kitaip tariant nekaitina elementų, kurios pasikrauna greičiau.
 8. kas tai galetu buti?

  Negaliu redaguoti savo paskutinės žinutės, tai kuriu naują. Panašu, kad radote labai panašią segę kaip maniškę. Tai greičiausiai bus sėlių genties segė aguonos formos galvutėmis. Radote greičiausiai šiaurės Lietuvoje arba vidurio Lietuvoje. Sėlių gentys buvo apsistojusios dabartinės Lietuvos ir Latvijos pasienyje. O reziume, tai prieš kelent radinių nuotraukas reikėtų daugiau šį forumą pasiskaityti. Kai pristatysite radinį į KPD galite jau planuotis kelionę ir pasakojimą kaip radote po radimvietę.
 9. kas tai galetu buti?

  Cha cha cha, same story bro. Good luck, Karolį.
 10. Radinių pridavimas į KPD

  Jo, įsirėminsiu ir pasikabinsiu virs lovos. :D KPD nedraudžia naudotis metalo ieškikliu. Jie rekomenduoja nesinaudoti. O jei nenori turėti tokių problemų(važinėjimai į vietas kur aptiktas archeologinis radinys, važinėjimai į KPD padalinius) kaip aš apturėjau, tiesiog nesiviešink ir sau spakainas mėgaukis šiuo hobiu.
 11. Radinių pridavimas į KPD

  Dėl tokių kaip šitie du komentatoriai keliu keletą nuotraukų įrodymui. Tokie diskusijų dalyviai primena delfio komentatorius. Tip top. )
 12. Radinių pridavimas į KPD

  Tavo blogas įspūdis. Apie bendradarbiavimą - aš tokį patį klausimą iškėliau pats sau, neradau atsakymo.
 13. Radinių pridavimas į KPD

  Pasiilgot? Grįžau. Apsikrovęs darbais ir labai sunku prisėst prie kompo ir parašyti komentarą. Jau seniai užsibaigė šitas reikalas su KPD. Paskutinis laiškas atėjo iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, kuris adresuojamas man ir iš dalies jums visiems. Laiškas ilgas, tad trumpai apibendrinsiu jo turinį, nes neturiu galimybių įkelti i kompiuterį šio laiško. Tai va, šiame laiške rašoma, kad atsižvelgiant į mano paaiškinimą, Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisijos posėdžio sprendimą, mano aptikta sagė bus artimiausiu metu neatlygintinai perduota muziejui. Taip pat, jie padėkojo man, kad pristačiau Departamentui aptikta sagę ir pabrėžė, kad esu vienas iš nedaugelių asmenų, kuris apie aptiktus archeologinius radinius praneša Departamentui. Jie tikisi, kad ir ateityje apie atsitiktinai aptiktus archeologinius radinius ar kitus kultūros objektus pranešiu Departamentui. Vėliau laiške dėstoma, jog siekiant apsaugoti dar nežinomas archeologines vietas, rekomenduoja nebenaudoti metalo ieškiklio pramoginiais tikslais. "Pramoginiais tikslais" parašė kabutėse. Supraskit tai, kaip norit. Šį pasakymą "pramoginiais tikslais" jie argumentuoja taip, kad toks atvejis parodė, kad metalo ieškikliai nesugeba diskriminuoti žemėje, po vandeniu slypinčių metalinių daiktų, atsižvelgiant į jų galimą kultūrinę vertę. Toliau, jie pabrėžė, kad tai yra svarbu, jog metalo ieškikliu netyčia aptikus archeologinių radinių, tolimesni metalo ieškiklio naudojimo veiksmai turi būti nedelsiant nutraukti ir apie tai kuo skubiau pranešta tam tikroms institucijoms. O paskutinį laiško sakinį pacituosiu visą be jokių iškraipymų, nes tai skirta ne tik man, bet ir jums visiems. Cituoju: "Tikimės, kad bendradarbiauti su Departamentu bei atsisakyti naudoti metalo ieškiklius "pramoginiais tikslais" ar "renkant juodąjį metalą" paskatinsite ir kitus savo bendraminčius." O pabaigai norėčiau pasakyti, kad šios istorijos aš tikrai neišgalvojau....
 14. Radinių pridavimas į KPD

  Laba diena visiems, vakar sulaukiau skambučio iš tos pačios inspektorės ir iškvietė šiandienai apsilankyti pas juos jų būstinei. Klausiate kokiu reikalu? Ogi tokiu, kad iš kontrolės skyriaus atėjo raštas dėl detalesnio paaiškinimo raštu apie radimo aplinkybes. Tiesiog jie toliau ieško kablių, kad galėtų užsikabinti už manęs ir nutempti mane iki teismo salės. Gerai, su mielu noru parašiau vėl paaiškinimą tik detaliau. Ir tuo pačiu inspektorei pasakiau tiesiai šviesiai, kad "joptvaimat" aš negaliu taip dažnai važinėti pas Jumis, aš irgi noriu turėti užsitarnauto poilsio po darbo kaip ir Jūs. Paaiškinime parašiau taip, kad pati inspektorė neturėjo prie ko prikibti. Ir pati paaiškino, kad pagal šį mano surašytą paaiškinimą negali surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo pagal ATPK 91str.(Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo ar Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo pažeidimas), nes neįžvelgia pažeidimo sudėties. Bet dar tuo viskas neužsibaigia, tas mano paaiškinimas keliaus aukščiau t.y. į KPD Kontrolės skyrių, kurį ten ir nagrinės. Deja, atsiprašau visų, bet atlygio atsisakiau, nes nenorėjau turėti daugiau reikalų nei su KPD, nei su policiją. Neturiu tam daug laiko, kad galėčiau bilinėtis su jais. Dėl tokio mažo radinuko, net neverta prašyt atlygio, nes gausi centus, o popierizmo tai daugiau negu reikia. Laukite tęsinio....
 15. Radinių pridavimas į KPD

  Šiandien patikrinau namų pašto dėžutę ir radau laišką iš KPD "Dėl atlyginimo už rastus radinius". Dabar mąstau ar atsisakyti ar pageidauti atlyginimo už radinius. Šiaip labiau linkęs atsisakyti. Ką jūs manot apie šį reikalą?
 16. Radinių pridavimas į KPD

  Pieva, šalia upės. Buvau rašęs, kad radau ant upės kranto slėnio.
 17. Radinių pridavimas į KPD

  Ten kur radau - nėra privati žemė.
 18. Radinių pridavimas į KPD

  Na va, katik grįžau iš susitikimo su KPD. Kolkas naujienos geros, pagal kalbas supratau, kad nesiruošia prie manęs kabinėtis dėl radinio. Visai šaunus archeologas buvo biški pabendravom, papasakojau apie tas apylinkes. Archeologas pasakojo, kad toje vietoje kur radau radinį yra labai didelė tikimybė, kad ten kažkada galėjo būti genties gyvenvietė. Toji vieta yra ant upės kranto slėnio. O šiaip dar tikrai sulauksiu skambučio ir reikės nuvažiuoti į KPD padalinį Kaune.
 19. Radinių pridavimas į KPD

  Nebuvo surašytas. Atidaviau radinius su savo paaiškinimu ir tuo užsibaigė.
 20. Radinių pridavimas į KPD

  Na va, pagaliau sulaukiau skambučio iš KPD pareigūnės, kuriai perdaviau rastus radinius. Ji pasakė, kad reikia parodyti būtent tikslią vietą, kur radau. Sakau, kad man atsiprašyt iš darbo yra neįmanoma. Ji iš karto sako man, kad tada atsiųs man į namus tipo kaip šaukimą apklausai, kad galėčiau išeit iš darbo. Hmm, pagalvojau kam čia tempti šitą reikalą į ateitį, tai sakau, kad aš šią savaitę dirbu po pietinėje pamainoje ir turiu laisvo laiko rytoj iki 14h. Na tai va rytoj teks važiuoti už savo pinigus daugiau nei 30km į vieną pusę tam, kad parodyčiau tą nelemtą vietą. O kai paklausiau, ar nuvešit ir parvešit mane atgal, tai atsakė, kad į vieną pusę gali nuvešti, o atgal ne, nes turi važiuot į kitą miestą darbo reikalais.. Su mielu noru būčiau važiavęs, bet atgal niekas neparveš, o man rytoj į darbą 14h... Prie to pačio paklausiau, ar toliau man reikės taip tampytis. Ogi kaip pats manau, kad teks, jaučiu, kad ramybėje manęs nepaliks. Jos atsakymas buvo "nežinau", nes tipo kažkoki raštą pridavė kontrolės skyriui ir dabar laukia ten kažkokio atsakymo. Leiskit paklaust, ar archeologai fotografuoja radimvietes? Nes kaip man paaiškino, tipo archeologui reikia tos vietovės fotografijų... Ar čia tiesiog blefas ir taip nori surinkt medžiagos bylai? O apibendrinimas šito komentaro, jei nenori problemų - nesiviešink. Dabar aš greičiausiai už****siu iki grabo lentos. Kolkas nenoriu sakyti, kad KPD nenori su mumis draugauti. Tai kolkas susilaikau nuo sito komentaro. Kas bus toliau, manau dar parašysiu čia, jei nepadarys manęs dideliu nusikaltėliu.
 21. Ruduo 2013

  Ačiū. Tik gaila, kad 10 kapeikų pažeista 1823 metų, sidabras.
 22. Ruduo 2013

 23. Radinių pridavimas į KPD

  Tu tikrai nežinai koks pokalbis vyko tarp manęs ir tos įstaigos darbuotojos. Tu tikrai nedalyvavai mano ir tos įstaigos darbuotojos pokalbyje. Dėl to ir sakau Tau, kad tokius patarimus pasilaikyk sau. Jei domiesi šią mano istoriją, lauk tolimesnių mano pranešimų. O kad esu pasipūtęs, tai man ne naujiena, gyvenime jau toks esu.
 24. Radinių pridavimas į KPD

  Nepūsk didelių burbulų į eterį. Nežinai, nebendravai akis į akį su tos įstaigos darbuotojais, tai geriau savo tokią nuomonę pasilaikyk sau. O, kad ponas mikaldukas turi gerą poeto gyslelę aš tuo net neabejoju. Pagarba jam.