Rolbolas

Nariai
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Rolbolas

 1. 2018 metu monetos

  Taip jis kaip iškaltas ir dar ne visai simetriškai - mėgėjiškai. Rastas gana senose vietose..... Įdomu ar seniau populiaru būdavo inicialus taip iškalti ant žiedo?
 2. 2018 metu monetos

  Monetos kaip suprantu švediskos Adolfo Gustavo Rygos kalyklos? Vat žiedelis (tiksliau jo liekana) įdomu senesnis ar šiuolaikinis (sidabrinis)?
 3. 2018 metu monetos

  Neiškentėjau vieną dieną ir pravažiuodamas stabtelėjau dieną prie miškelio (ieškiklis jau voliojosi bagažinėje ). Taip norejosi išgirsti nors ir bet kokį signalą :). Įbėgau su kedais į mišką, takeliai dar įšale, kur samanos pašalo beveik visur nėra. Kamštis, kamštis, kamštis..... Ir gal po 30 minučių švarus signalas 90-92 ..... Ir išrieda pirma šių metų moneta :). Beveik idealiai išsilaikiusi jeigu ne duobutė prie "venzelio". Kartais pasiseka ir netyčia ...... Čia ji net neplauta po vandeniu - štai ką reiškia miškas.
 4. Tarp įvairaus iškapstyto "šmurdekėlio", kartais kyla klausimas kas, nuo ko, kokio laikotarpio ........ Štai keletas "gelžgaliukų" iš dar nepatekusių į metalo laužą :). Pirmos dvi tai kaip ir sagtelės, tik įdomu nuo ko? Aplūžęs vamzdelis - tuščiavidūris su ornamentais. Apatiniai du - variniai, paskutinis su ornamentais.
 5. Įvairūs "gelžgaliukai"

  Panašu..... Jeigu čia tikrai šitas daiktas, tai čia jau pas tamstą aukštasis pilotažas metalo liekanų atpažinime"! Kas čia per ginklas (markė ar gamitojas), 19a?
 6. Įvairūs "gelžgaliukai"

  Ta varinė plokštelė? Gal viršuje kairėje?
 7. Įvairūs "gelžgaliukai"

  Dar keletas varinių "gelžgaliukų". Viršutinėje eilėje: pirmas tai tikriausiai nuo "samovaro", antras varžtas su skyle vyduryje per visą varzto ilgį, trečias kablys (gal kam pasikabint) su likusia oda-gal kokia "arkliena"? Apačioje: pirmas tikriausiai "arkliena", o paskutinis gal nuo skambaliuko likutis?
 8. Įvairūs "gelžgaliukai"

  Ačiū. Čia dalis kokardos, reikia "vištos" dar paieškot
 9. Ar tai kario žetonas? Greičiausiai vokiškas, nes Reinecke kaip suprantu pavardė? "Pavargęs", tai štai ka pavyko įskaityti: KAN. REINECKE. FELD. ART ROT. 27. (prastai matosi, gali buti klaidu) 2. BATTR. N 33
 10. Saga ar papuošalas?

  Rasta "plika" akim išplautos dirvos paviršiuje. Lyg stiklinė, iš galo yra likęs įlietas metaliukas. Iš pažiūros atrodo nešiuolaikinė, bet kokio senumo irgi neaišku. Gal kokia sagė o ne saga? Gal kas daugiau apie tokį daiktą žinot?
 11. Kario žetonas?

  Dėkoju. Is kokio jis metalo, kad taip rudys grauzia?
 12. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Ačiū, yra sita funkcija.
 13. Užduosiu gal ir kvailą klausimą-ar įmanoma tik su pinpointeriu pliaže bandyti ką nors rasti (aišku bandyti galima , bet ar verta)? Esmė tame, kad busiu kur šilta ir daug pliažų, bet MD tikrai nesitemsiu :), nes tikrai ne tas kelionės tikslas . MD naudojimas ir paieškos šioje šalyje leidžiamos. Dėkoju iš anksto.
 14. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Ne, ne Garret. O kazkur skaiciau, kad vandeni reikia ijungineti?
 15. Pliaže tik su pinpointeriu?

  O pinpointeris i suru vandeni nereaguoja kartais klaidingai - nepypsi be reikalo?
 16. Kas per "guzikas"?

  Sveiki, internete radau, kad belgiška saga. Ar tikrai ir kokio laikotarpio? Jeigu tai belgiška saga, tai kaip jinai LT atsidūrė? Čia radau grynai tokią pat ir net raides lyg matosi tokios pat J ir F ir trys žvaigždės: http://forum.violity.com/viewtopic.php?t=122485
 17. Kas per "guzikas"?

  Dekoju. Reiskia belgu :). Tai vadinasi ir belgu daliniai buvo iki Lietuvos atsibelde ?
 18. Kas per "guzikas"?

  Dekoju, bet labai daug kur radau, kad belgiskas. O gal cia tik gamino Belgijoj, bet naudojo ir vokieciai ir belgai? Va keliatas nuorodu: http://www.warrelics.eu/forum/uniform-buttons-world/belgian-wwi-buttons-made-waterbury-usa-button-co-518171/ https://www.etsy.com/in-en/listing/269536837/vintage-belgian-military-brass-buttons?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=brass button&ref=sr_gallery_9
 19. Pliaže tik su pinpointeriu?

  O koks gylis aktualiausias apie metra ar gyliau? O po vandeniu vibro naudoji ar girdisi? Busiu pagrinde Porto De Le Cruz (Tenerife), bet manau vaziuosim ir i kitus pliazus, bet pliaze diena kai zmoniu daug, manau su "vibratorium" nardant ne visi supras . Triusikuose laikysiu, tai gal ir pasisekima turesiu .
 20. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Jo jo su vibro rezimu galima laisvai kokia oro uosto darbuotoja apgauti , bet dar susigundzius atims kaip neleistina daikta . Jeigu nepaslaptis ar isejo ka rasti Kanaruose? Ar ten teko su MD ieskoti ar tik su pinu?
 21. Kas per "guzikas"?

  Niekas tokios nerade?
 22. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Taip daug vietos neužima, bet neimsiu MD, bet "pina" gal vistik pasiimsiu, o kastuveli plastmasinį jau čia nusipirkau-tikiuosi oro uoste nepagalvos kad šaltas ginklas ? O dėl "pino" neprisikabins oro uoste?
 23. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Supratau, reiškia ne su tuo pinpointeriu baksnot per atostogas reikia , nebent Kanaruose sėja pliažus eurais ir žiedais
 24. Pliaže tik su pinpointeriu?

  Sutinku :), bet eičiau anksti kol nesipležina niekas :). Šiaip su MD nebūtų irgi drąsos vaikščioti - manau irgi kitiem keistai atrodyčiau. Esmė ar išvis įmanoma tupinėjant ką nors surast su pinu?