~ Šunų ŽETONAI ~
0

21 pranešimų šioje temoje

Recommended Posts

Sveiki.

Pamaniau, verta pradėt atskirą temą, skirtą šunų žetonams. Nes lyg ir nėra tokios čia.

Manau būtų labai pravartu ir informatyvu :)

Taigi,jei kas turit įdomios tekstinės info šia tema - nepasikuklinkit pasidalint 234555

O jei kas turit žetonų - įdėkit foto. Manau, tikrai įdomu bus paveizėt ;)

Taigi, o štai mano turimas žetonas. Įdomiausia,kad jis yra "Naujosios Vilnios".

Beje jis buvo prie lenkų apkasų, tad gal teoriškai,tai lenkų karinio šuns žetonas - ką manot ?

Ar "Naujojoj Vilnioj" galėjo būt šunų veisykla? kodėl šio priemiesčio pavadinimas puikuojasi ant žetono ? Gal yra kokie nors sąrašai/žedonų archyvai išlikę ?

Dėkui, jei kas pakonsultuos šia tema 234555

Žetonas: NOWA WILEJKA 1937

Posted Image . Posted Image

Dalintis šį pranešimą

Metalo detektoriai

Sveikas,

kiekvienas karinis suo, kaip ir kiti gyvunai, turejo tureti zetona arba kazkokiu kitu budu identifikuojamas. Pvz zirgai:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Su lenkais susirasynejau, tai irgi nuomones susiejo, kad galejo ant balno buti pritvirtinti kaip ID zetonai. Priklause 23 Pułk Ułanów Grodzieńskich.

Kalbant apie tavo zetona, Vanagai, manau, kad kai lenkai buvo Lietuvoje, buvo ivesta tvarka visiems sunu seimininkams privaloma tvarka, o gal ir ne, sunim zetonus uzdeti. Atskirti kur beseimininkiai sunys. O tu pats zinai kas su beseimininkiais sunimis buna. Pats pagalvok kokia informacija gali suteikti "Naujoji Vilnia, 1937m" uzrasas kareiviui. As gal ir klystu, todel butu paciam idomu isgirsti kitu nuomones.

Ar Vileikoj galejo buti sunu veisykla? Asmeniskai as abejoju. Galbut turejai mintyje, kad treniruojami ar kazkokie voljerai sunims? O apie arklius butu kita tema. As tau kadaise rodziau nuotraukas kaip kareiviai mokesi joti ant mediniu zirgu.Ten pat (kur foto darytos) ir zirgai treniruojami buvo. Bet zirgai ir sunys du skirtingi dalykai.

Radau kazkoki filmuka apie sunis, bet man ilgai krauna, todel nepaziurejau viso:

http://www.britishpathe.com/record.php?id=11386

Dalintis šį pranešimą

nemanau, kad žetonai su vietovės pavadinimu priklausė karo šunims - tokia buvo visuotinė tvarka, teoriškai ir dabar visi šunys privalo būti registruoti

Posted Image

Posted Image

kažkur dar turiu nukišęs, prie progos nufotkinsiu

Dalintis šį pranešimą

Mano nuo vaikystės turimas šuns žetonas:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/PkntwyNGCkR6dojVuEzp6Y71UTn4jnWqcVWcQgFk0Cg?feat=directlink

Kai man buvo kokie 6-7 metai, griovė močiutės trobą. Vaikams teko talkinti renkant visokias lūženas malkoms. Nuo stogo numetė dar vieną malkelę su prikaltu tolio gabalu. Nustebau pamačius, kad vinutės galvą prilaiko ne metalo gabaliukas, o kažkoks geležiukas su piešiniu. Nusikrapščius pamačiau šį žetoną. Taip ir išsaugojau jį kaip močiutės (ir mano vaikystės) trobos prisiminimą.

Dalintis šį pranešimą

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

Susikurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijunkite
0