Susitikimas su KPD informacija
0

4 posts in this topic

Recommended Posts

Sveiki kolegos,

Šių metų rugsėjo 24-28 dienomis, darbo valandomis, planuojamas susitikimas su KPD atstovais. Mes norime gauti atsakymus į šiuos konkrečius klausimus:

1. Kaip KPD traktuoja Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo 12 str. 4 punktą ir administracinės atsakomybės už jo pažeidimą taikymą?

2. Ar įmanomas KPD ir mėgėjų ieškotojų bendradarbiavimas? Jeigu taip, tai kokia forma ir sąlygomis?

Mes neatstovaujame jokiam klubui ir nekalbame jokių kitų ieškotojų vardu, tik už save. Gautus atsakymus paviešinsime. Jeigu kas nors iš forumo dalyvių norėtų sudalyvauti šiame pokalbyje rašykite AŽ., pageidautina, kad mokėtumėte sklandžiai lietuvių kalba dėstyti mintis ir būtumėte įsigilinę į kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančius įstatymus.

P.S. PAMESTŲ RAKTŲ IR KAMŠTELIŲ RINKĖJŲ ŠIS VEIKSMAS NELIEČIA !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metalo detektoriai

SUSITIKIMO KPD ATASKAITA

2012 m. rugsėjo 26 d. įvyko susitikimas su Kultūros paveldo departamento (KPD) atstovais. Susitikime dalyvavo ,KPD direktorė D.Varnaitė, KPD kontolės skyriaus vedėjas R.Kraujalis, „Lietuvos ryto“ fotokorespondentas V.Balkūnas, trys forumo „kablys.com“ dalyviai. KPD atstovai atsakė į pateiktus klausimus.

1.Kaip KPD traktuoja Kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo 12 str. 4 punktą ir administracinės atsakomybės už jo pažeidimą taikymą?

KPD teigimu, atsižvelgiant į galiojančius įstatymus ir KPD įgyvendinamą praktiką, bet koks „istorijos objektų“ ieškojimas metalo detektoriumi, nepriklausomai nuo aplinkybių (ieškai ar neieškai kultūros objektų, turi ar neturi žemės savininko leidimo, saugomoje ar ne saugomoje zonoje ieškai) yra traktuojamas kaip įstatymo pažeidimas. Jeigu aplinkybės (radinių buvimas, žemėlapių turėjimas, ieškojimas kultūros paveldo apsaugos zonoje ar šalia jos, liudininkų parodymai ir t.t.) rodo, kad yra intencija ieškoti „istorijos objektų“, nepaisant kokia jų kultūrinė vertė, gresia įspėjimas arba bauda. Sunkinančiomis aplinkybėmis – baudžiamoji atsakomybė.

KPD ir toliau įgyvendins priemones skirtas „istorijos ieškotojų“ veiklos užkardymui.

2.Ar įmanomas KPD ir mėgėjų ieškotojų bendradarbiavimas? Jeigu taip, tai kokia forma ir sąlygomis?

KPD teigimu, „istorijos ieškotojai“ laikantys save „baltaisiais“ ir norintys užsiimti savo hobiu teisėtai, turėtų nevykdyti jokių paieškų metalo detektoriais, burtis į organizaciją, kurioje sukurti efektyvų savikontrolės mechanizmą (nuo „juodųjų archeologų) siūlyti bendradarbiavimo su KPD modelį, dalyvauti diskusijose. Kada nors, susiklosčius palankioms sąlygoms, megėjiška paieška gali tapti legali. KPD yra pasiruošęs atvirai diskusijai ir pasiūlymų svarstymui.

SUBJEKTYVIOS PASTABOS:

KPD yra susikoncentravęs į kovą su „juodaisiais archeologais“, todėl jiems nepriimtina „mėgėjiškos paieškos“ (nelicenzijuotos, nesitaikančios į kultūros objektus bei archeologiją, skaidrios, atviros ir atskaitingos KPD) koncepcija. KPD žodžiai, „99 proc. ieškotojų yra juodieji archeologai“ ir „mėgėjams ieškotojams dažnai pasitaiko archeologiniai radiniai“, gali reikšti, kad KPD supratimas apie mėgėjiškos paieškos specifiką yra neteisingas.

KPD neplanuoja artimiausiu metu siūlyti bendradarbiavimo modelių, bet išklausys pasiūlymus.

Kelis kartus KPD išsakyta ir V.Balkūno pakartota mintis, kad labiausiai pageidautina bendradarbiavimo forma – pagalba gaudant „juoduosius archeologus“, neva taip būtų galima apvalyti mėgėjų ieškotojų bendruomenę, įgyti KPD pasitikėjimą, pagreitinti megėjiškos paieškos legalizavimą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Sia tema vertetu padaryti kaip prioritetine ir kolkas nesenstancia, kad "zaliukai" ir ne tik, tik prisilogine i kabli, matytu sia info, ir padarytu isvadas. Nes dauguma isvis nezino, apie draudimus, o kas zino, tai tebegyvena "kamsteliu rinkejo" iliuzijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
0