KPD labirintuose
0

164 posts in this topic

Recommended Posts

Taigi mes ieskotojai kazkada, kazkur paslepeme kazka ir tik pamirsome kur, kada ir ka ,todėl ir ieskome visur kur galima ieskoti savo paslepto kazko. Jei KPD kada ras kazka, kazkur, tegu pranesa mums, gal tai musu kazkas ! :DD

Čia kaip tas žaidimas, kur ieško lobio. Ir pas mus tas pats. Stirlio idėja gera. :!: Šiauliečiai pribarstė monetų kauniečių rajone ir jiems davė kelias užuominas ir tikslų monetų skaičių. Kauniečiai turi išsiaiškinti kur tas laukas ir surinkti jas visas. Kai tai padaroma, kauniečiai monetas barsto fasvalio facanų laukuose. Ir t.t. O ką, visai įdomu. :idea:

Metalo detektoriai

Kaip jau minėjau, šiandien gavau įspėjimą iš KPD dėl pažeisto KKVA įstatymo. Ir štai ant ko užsiroviau Civiliniame Kodekse:

1.80 straipsnis. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujančio sandorio negaliojimas

1. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujantis sandoris yra niekinis ir negalioja.

2. Kai sandoris negalioja, viena jo šalis privalo grąžinti kitai sandorio šaliai visa, ką yra gavusi pagal sandorį (restitucija), o kai negalima grąžinti to, ką yra gavusi, natūra, – atlyginti to vertę pinigais, jeigu įstatymai nenumato kitokių sandorio negaliojimo pasekmių.

3. Restitucijos taisykles nustato šio kodekso šeštosios knygos normos.

4. Turtas, buvęs pripažinto negaliojančiu sandorio dalyku, negali būti išreikalautas iš jį sąžiningai įgijusio trečiojo asmens, išskyrus šio kodekso 4.96 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse numatytus atvejus.

Logiška: jei radinį neteisėtai perleidau savo kaimynui, jis privalo jį grąžinti. Tas pats ir su muziejumi: jei radinį neteisėtai perdaviau muziejui, nustoja galioti perdavimo aktas, todėl muziejus privalo grąžinti medalioną man. Kadangi aš jau baustas už medaliono nepristatymą į KPD, antrą kartą už tą patį manęs bausti nebegalima... Gaunasi, kad aš tampu medaliono šimtaprocentiniu savininku?

Tau čia su tomis imperatyviomis teisėmis juristo reiktų,čia plačiau bet labai painu http://www.mokslai.lt/referatai/referat ... apis1.html

iš interneto>Daikto, asmens įgyto pagal sandorį, prieštaraujantį imperatyvioms teisės normoms, ir perleisto pagal kitą sandorį kitam asmeniui, kuris sudarydamas sandorį nežinojo ir negalėjo žinoti kad perleidžiama daiktą asmuo neturi į jį teisės, iš trečiojo asmens paimti, išskyrus atvejus, kai daiktas yra savininko ar asmens, kuriam savininkas buvo perdavęs valdyti, pamestas arba iš jų pagrobtas ar kitaip be jų valios nustojo būti valdomas arba kai nekilnojamasis daiktas buvo prarastas dėl kitų padaryto nusikaltimo ar įgytas neatlygintinai iš asmens, neturėjusio teisės perleisti jo nuosavybės.

Situacija gana įdomi.

Vovočka rado medaljoną. Kad įgautų į jį savininko teisę, jis turėjo nešt jį arba policijon ir laukt pusę metų, arba į KPD ir laukti pažymos kad medaljonas ne kultūros vertybė. Vietoj to Vovočka dovanoja medaljoną muziejuj. Muziejus žino kad juridiškai medaljonas Vovočkai kol kas nepriklauso.

Išeina kad muziejus priėmė medaljoną ŽINODAMAS kad priima ne iš sąvininko. Todėl net imperatyvinių normų čia nereikia, sandoris negaliojantis.

Atsiėmus iš muziejaus manau turėtų galioti pradinė tvarka - reiktų nešti KPD komisijon.

Vovacka heroiskai save naudoja kaip bandomaji triusi. Labai idomu, informuokite kaip jauciates, koki tyrimu rezultatai :ploti:

Ironijos cia maziausiai reikia :/ Gal negerai man pasirode tada atleiskit, bet...

Vovacka heroiskai save naudoja kaip bandomaji triusi. Labai idomu, informuokite kaip jauciates, koki tyrimu rezultatai :ploti:

Eksperimento metu bandomasis vovocka jaučiasi gerai. :D

Kol kas iki advokatų nedaėjau - kapstausi pats, bet neatmetu ir tokios galimybės. Inspektorės požiūriu, man neverta aukoti savo jėgų ir laiko dėl paprasto įspėjimo :D. Aš manau kitaip - jei kažkuris KPD biurokratas tikėjosi, kad davęs man įspėjimą chaliavai pagerins "kovos su juodaisiais archeologais" statistiką, tai labai suklydo. Ne ant to užsirovė. :)

O ar tikrai verta,visose srityse vyksta toks statistikos gerinimas ir nelabai ka pakeisi,o tau sveikatos tai tikrai nedades.Aisku laimeti malonu bet sveikatos ir piniginiu klausymu tikrai pralosi. Nu vistiek linkiu tau stiprybes,kantrybes ir geleziniu nervu.

O ar tikrai verta,visose srityse vyksta toks statistikos gerinimas ir nelabai ka pakeisi,o tau sveikatos tai tikrai nedades.Aisku laimeti malonu bet sveikatos ir piniginiu klausymu tikrai pralosi. Nu vistiek linkiu tau stiprybes,kantrybes ir geleziniu nervu.

Neimu dūšion šių nesąmonių, todėl ir per sveiktą nekirs. Gi blogiau, nei jau yra nebus - blogiausiu atveju liks įspėjimas ir tiek. :D :D :D

Tai pačiam ką surašė, taip ir nesupratau. ATP protokolą? Pagal kokį ATPK straipsnį?

Taip, buvo surašytas ATP protokolas, po to įpliektas įspėjimas, mol pažeidžiau ATPK 91 straipsnį ir KKVA įstatymo 12 str. 4 dalį (nenunešiau laiku į KPD). Linksmiausia dalis tik prasideda, nes pasak CK 1.80 straipsnio mano ir muziejaus pasirašytas medaliono aktas dabar, įsigaliojus nuobaudai, tampa niekiniu ir muziejus privalo man medalioną grąžinti.

1.80 straipsnis. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujančio sandorio negaliojimas

1. Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujantis sandoris yra niekinis ir negalioja.

2. Kai sandoris negalioja, viena jo šalis privalo grąžinti kitai sandorio šaliai visa, ką yra gavusi pagal sandorį (restitucija), o kai negalima grąžinti to, ką yra gavusi, natūra, – atlyginti to vertę pinigais, jeigu įstatymai nenumato kitokių sandorio negaliojimo pasekmių.

Su juo aš kulniuoju į policiją, pranešu apie radinį ir pusmetį jį pasaugojęs tampu 100% jo savininku. Tuo tarpu įprastai už radinį KPD išmoka tik 5% radybų. :D :D :D Tai ką nubaudė KPD? Biurokratai įsivaizduoja, kad įpliekus įspėjimą "kaltinamasis" turi nurimti ir nieko nesiimti... pasirodo, jie klysta. Muziejus apie susidariusią situaciją jau informuotas, bendrausiu sekančią savaitę. Jei nepavyks šis kelias, tuomet papraščiausiai apskųsiu įspėjimą - turiu LABAI svarių argumentų. :)

Beje, reiktų sukurti arskirą temą, kurion dėtume konkrečias su KPD susijusias situacijas: kiek žinau, kažkas nešė ten vertybes ir jų nepriėmė, bet pasiuntė į muziejų. Kai kas nešė į muziejų ir KPD dėl to nebesikabinėjo. Reikia surinkti šiuos faktus, nes jie formuoja teisinius precedentus ir jais galima remtis tokiose bylose, kaip mano.

Skųsk sprendimą administraciniam teismui. Tavo pažeidime nėra būtiniausios sąlygos, kad būtų pažeidimo sudėtis. Tai - TYČIA. ( Nėra tyčios, nėra AT pažeidimo) Teismą manau laimėsi, net be advokato. Muziejaus darbuotojai, tiesiogiai susiję su kultūros ministerija ir visais jos padaliniais. Jie privalėjo tavęs paklausti ir informuoti tave , apie tai, kaip privalai pasielgti. Arba patys informuoti KPD apie atneštą radinį.

Taip, kad drąsiai pirmyn, jei tikrai esi pasiryžęs pakariauti.

Vovocka, kaip bebutu bet istatymas buvo pazeistas, kadangi nesei ne i KPD. CK cia ne prie ko.

Taip, aš nenunešiau medaliono į KPD. Kodėl? Todėl kad muziejininkai paprašė jį padovanoti ir nepasiūlė pirmiausia kreiptis į KPD. Tiek du muziejai, kuriuos informavau apie radinį, tiek KPD, kuriai radinį privalėjau nešti vertinimui, tiek vertinimą atliekanti Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisija yra pavaldūs Kultūros ministerijai. Jei aš, priduodamas medalioną, dariau pažeidimą, vadinasi abiejų muziejų darbuotojai, nutylėję ir leidę įvykti jiems puikiai suprantamam pažeidimui padarė administracinį teisės pažeidimą TYČIA. Inspektorė, kuri man įpliekinėjo įspėjimą, aiškino, kad muziejininkai neprivalo nieko apie nieką informuoti. T.y. jei tūlas pilietis randa kultūros vertybę, atneša į muziejų, muziejininkai neprivalo laikytis Kilnojamųjų kultūros vertybių įstatymo ir Civilinio Kodekso - gali paprašyti atiduoti radinį jiems ir nusiplauti rankas. Joks teisėjas po tokiu absurdu nepasirašys. Yra dar vienas momentas, kurio tikrai nenutylėsiu, jei KPD rodys užsispyrimą ir neatšauks savo sprendimo. Bet kol kas nenoriu to viešinti.

Beje, medaliono vertinimas NEBUVO atliktas, mol nebereikia, nes jis randasi pas muziejininkus. T.y. įspėjimas man įpliektas neturint vertinimo komisijos išvadų, kad daiktas yra kultūros vertybė ir turi kažkokią tai kultūrinę vertę. :)

Aš nesikratau ir kaltės: jei aš nerašau skundo, arba rašau, bet jis nepatenkinamas, kaip jau minėjau, mūsų su muziejumi pasirašytas medaliono muziejui perdavimo aktas yra NEGALIOJANTIS, nes pasirašytas pažeidžiant įstatymus, tad muziejus privalo man medalioną grąžinti:

Mane tokia įvykių eiga visiškai tenkina, ba formuoja superinį precedentą, kuomet galima gauti ne 5%, o 100% atlygį už medalioną. Kadangi tai prieštarauja protingumo ir sąžiningumo principams, peršasi išvada, kad KPD sumalė šūdą.

gerai būtų, kad KPD pateiktų raštišką medaliono vertinimą su licenzijuoto eksperto parašu, nes kitaip tai jokia vertybė

Aš inspektorės klausiau, kaip jie gali man kurpti administracinio pažeidimo bylą, jei neturi įrodymo, kad mano radinys yra kultūros vertybė. O vertina ne KPD, o vertinimo komisija. Inspektorė ignoravo mano klausimą. :) Profesionaliai dirba, chebrytė... :D

Aš inspektorės klausiau, kaip jie gali man kurpti administracinio pažeidimo bylą, jei neturi įrodymo, kad mano radinys yra kultūros vertybė. O vertina ne KPD, o vertinimo komisija. Inspektorė ignoravo mano klausimą. :) Profesionaliai dirba, chebrytė... :D

Geras uzklausimas..o atsakymo nebuvimas irgi nera blogai..

Placios dirvos ateityje pasidomet ten dirbanciu kompetencija

Vovocka, kaip bebutu bet istatymas buvo pazeistas, kadangi nesei ne i KPD. CK cia ne prie ko.

Taip, aš nenunešiau medaliono į KPD. Kodėl? Todėl kad muziejininkai paprašė jį padovanoti ir nepasiūlė pirmiausia kreiptis į KPD. Tiek du muziejai, kuriuos informavau apie radinį, tiek KPD, kuriai radinį privalėjau nešti vertinimui, tiek vertinimą atliekanti Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisija yra pavaldūs Kultūros ministerijai. Jei aš, priduodamas medalioną, dariau pažeidimą, vadinasi abiejų muziejų darbuotojai, nutylėję ir leidę įvykti jiems puikiai suprantamam pažeidimui padarė administracinį teisės pažeidimą TYČIA. Inspektorė, kuri man įpliekinėjo įspėjimą, aiškino, kad muziejininkai neprivalo nieko apie nieką informuoti. T.y. jei tūlas pilietis randa kultūros vertybę, atneša į muziejų, muziejininkai neprivalo laikytis Kilnojamųjų kultūros vertybių įstatymo ir Civilinio Kodekso - gali paprašyti atiduoti radinį jiems ir nusiplauti rankas. Joks teisėjas po tokiu absurdu nepasirašys. Yra dar vienas momentas, kurio tikrai nenutylėsiu, jei KPD rodys užsispyrimą ir neatšauks savo sprendimo. Bet kol kas nenoriu to viešinti.

Beje, medaliono vertinimas NEBUVO atliktas, mol nebereikia, nes jis randasi pas muziejininkus. T.y. įspėjimas man įpliektas neturint vertinimo komisijos išvadų, kad daiktas yra kultūros vertybė ir turi kažkokią tai kultūrinę vertę. :)

Aš nesikratau ir kaltės: jei aš nerašau skundo, arba rašau, bet jis nepatenkinamas, kaip jau minėjau, mūsų su muziejumi pasirašytas medaliono muziejui perdavimo aktas yra NEGALIOJANTIS, nes pasirašytas pažeidžiant įstatymus, tad muziejus privalo man medalioną grąžinti:

Na mano galva cia kiek slidus reikalas, ispejimas gautas del to jog neatnesei radinio i KPD nustatyti jo kulturine verte. Taciau tu ji pridaviai i muzieju dovanu ir neatlygintinai. Reiskiasi net ir apskusdamas ispejima jog esi baudziamas net nezinant ar tas radinys (istatymiskai daiktas) turi ar neturi kulturine verte busi baudziamas vien del to jog neatnesiai jo. Isvada: Reiskiasi KPD tokiu savo precedentu tik parodo jog nori viskam nustatineti kulturine verte, net ir tarybinio kefyro bonkuciu kamsteliams is folijos ir stumbro vynelio kamsteliams :DD nes jie baudzia net nezinodami kulturines vertes, reiskia jiems reikia viska priduot nustatyti kulturine verte ir tik tada buti ramiems :)

Antras dalykas jog radini reikia atsiimti is muziejaus, nes perdavimo aktas negaliojantis! Taciau pagal istatyma tu ji turetum priduoti visviena i KPD nustatyti kulturine verte! Bet kadangi gavai uz tai ispejima, o LR Konstitucija teigia - "31 straipsnis - Niekas negali būti baudžiamas už tą patį nusikaltimą antrą kartą.", Tai gali ramiai nunesti radini i Policija prisiimti ji saugoti 6men ir neatsiradus savininkui tapti 100% to medaliono savininku :)

Visapusis palaikymas vovocka! Studijuoju Skotijoje siuo momentu, turiu archeologijos paskaitu, kai papasakojau savo profesionaliai archeologei - destytojai kas musu Lietuvele vyksta, ilga laika negalejo patiketi, pradejo man aiskinti kuo naudingas musu hobis ir pns... o as tik klausiau nuleides galva wert444 ka dabar.... Dar karta linkiu vovockai atsilaikyti!