Dauba miske
0

9 posts in this topic

Recommended Posts

Sveiki,vaziuodamas misko keliuku pastebejau apie 5-6 daubas miske netoli pagrindinio kelio einanciu misku.Pati duobe iskasta senokai,nes matosi auga nemazu medziu,visos mazdaug kas 30-40m atstumu viena nuo kitos.didumo mazdaug lengvos masinos dydzio,apie 2m ant 3.Galbut isivaizduojate kas tai galetu but ir kokia paskirtis?partizanai tikrai nebutu kapste taip arti kelio?neuzilgo pridesiu foto.Beje visos duobes galima sakyti identisko dydzio.

http://ipix.lt/thumbnail.php

http://ipix.lt/pt/7W4D/image.html

Metalo detektoriai

Žinau ir aš viena tokį miškelį. Miškelyje apie 30 duobių. Duobės 5x5 m. dydžio. Vietiniai seni žmonės pasakojo, kad tose duobėse 1940 m. komunistai žydai planavo sušaudyti ir užkasti išbuožintus ir liaudies priešais paskelbtus lietuvius. Buvo sudaryti masiniai sąrašai. Tuos sąrašus sudarinėjo žydai komunistai. Bet užėjus karui to padaryti nepavyko. Po karo pagal tuos sąrašus žmonių nebešaudė bet ištrėmė į sibirą kaip pigią darbo jėgą. Be to po karo nebeliko ir tų iniciatorių… Bet likimo ironija yra ta, kad to kelio kitoje pusėje esančiame miške yra žydų masinė kapavietė… Likimo ironija...

Kai pamaciau pirma pamaniau galbut iskase duobe tiesiog siukslem is vietinio kaimo pilt,bet paskui ziuriu kad ju ne viena.gaila nepazystu nei vieno vietinio:) idomu butu suzinot kam tai

Taip Pauliau,ten irgi kiekviena turejo nestatu prieki

gali buti bulviu kapciai, veik prie kiekvieno didesnio kaimo miskelyje buna prikasta duobiu viena prie kitos, bulvems laikyti.

Ten ratuotos arba viksrines technikos apkasai, zinau miskeli su daug tokiu apkasu, tai daug PPSH  ir karabino gilziu, vienoje is duobiu net kelias dideles gilzes esu rades. Jai nepaslaptis kuriam Lietuvos kampe juos radai?

L

Viens iš dviejų: A (dažniausias, gilesnės duobės) - kaimiečių iškapstytos duobės (kapčiai) bulvėms laikyti, B (retesnis, seklesnės duobės pailgos formos) - karinės technikos priedanga žemėje (jei vienas iš siaurųjų galų turi ilgą nuolaidų įvažiavimą)

Aš irgi buvau apsidžiaugęs kad radau kur tankų minimum batalionas apsikasęs buvo :lol: - bet paskui vietinis pijokėlis apie bulvių kapčius papasakojo.... :( o pikčiausia, kad vietiniai tuos nenaudojamus kapčius savo šiukšlėm laidot naudoja - žviegia MD kaip pasiutęs tokioj duobėj, o pakapsčius tik kilkių dėžutės, butelių kamščiai ir sulūžę šakutės...

Žinau tokių duobių su nuolaidžiu įvažiavimu, ten artilerija buvo apsikasusi. Duobėse ir aplinkui esu rades art. gilzių, veržlių, replių,

veržliarakčių ir šiaip neaiškių gelžgalių.