Sidabrines monetos valymas
4 4

131 posts in this topic

Recommended Posts

Dėkoju už info :) dar įdomu..kiek reik dėti amoniako maišant su vandeniu ir ar jis gali pakenkti monetai ? o tie išėdimai..gilūs ar mikroskopiniai? ..nepabandęs nesužinosiu bet kam teko valyt ..įdomu ar apsimoka tada jei duobės liks nes dabar jų kaip ir nelabai

Metalo detektoriai

Korėtumas bus mikroskopinis, jis jau ir dabar yra, kaip matyti iš foto :) Amoniakas išėda tą juodumą iki gryno metalo, bus silpnesnis - lėčiau valys. Aš valiau su koncentruotu..

matau..tik va nebandęs nes tokių nepakliuvo tai ir klausiu ar nenukentės pats metalas ar blogiau nebūtų nes kažkas čia valė samovarą sakė tai pragraužė metalą ... bet tikriausiai maišau medžiagas gal ten su kažkuo stipresniu graužė..

Pabandykit plonus juodus plėmus su COLGATE MAX 3D WHITE dantų pasta, nekartą gelbėjo. B)

Asmeniškai naudoju tik pomidorą ir dantų pastą,to man pilnumoj užtenka. :)

o pomidore kiek reikia laikyti? bandžiau bet nelabai padėjo pasta irgi bet ne 3d white:D bandysiu su amoniaku, kai bus galimybė. įdėsiu foto kaip gavosi.

Bandyk su amoniaku ir viskas gausis, pasta tik daro mikro įbrėžimus, o pomidore laikiau ir kelias savaites, tereikia kantrybės.

Gal Ricardai galetumėt plačiau, kas dantų pastoje tokio yra, kas daro mikro įbrėžimus? Su pagarba.

Lenkiškus 1840 m. 10 grošių labai gerai nuvalė citrinos rūgštis t.y. į kamštelį įspaudžiau šiek tiek citrinos skyščio ir įmerkiau apie 10 min.tada nuvaliau sausu rankšluostiniu popieriu. Rezultatu patenkintas :)

http://www.tgw.cz/en-detail-415635-coin-cleaning-bath-universal-200ml.html  ne toks ir brangus skystis monetoms valyti, ir kokybiškas geros firmos atrodo. Kai susikaups to, ką reikės valyti, galvoju užsisakyti.

Toki turiu,universalus skirtas bimetalinem monetom,sidabrinem yra kitas skirtas sidabrui,Leuchtturm Silber 317893

Na aš sidabrą valau taip:  dubenėlis, išklotas folija, druskos, karšto vandens.  Sėdi šalia ir prižiūri pocesą, t.y. ištraukinėji ir pavalai ir vėl įmeti, ypač kalba eina apie senas monetas. 

Toks rezultatas mano ( foto kokybė prastoka) ->

53fb064419a10.JPG

53fb06441f44e.JPG

kiek laiko reiketu laikyti kas toki rezultada gauti ? su kuo pavalote monetas ? jei vanduo atvesti ar reikia per naujo uzpilti karstu ?

Vanduo atvėsta ir bent man taip atrodo, kad efekto nebelieka.... Vis užpilu nauju karštu vandeniu su nauja druska ir folija jei sutirpsta. Šiaip "žaliuokas" labai gerai nuvalo citrinos sultys, dėl rudų dėmių ir apnašų šis būdas tinka bandyti, po to kaip visi rekomenduoja pamerkti dar į amoniako tirpalą.  

žodžiu..valiau juodulius ir amoniaku..keista bet jis neima. Gal per silpnas tirpalas..na tuo kur vaistinėj parduoda. Du litu nuvalė. O va kiek daugiausiai nuvalyt Smetoną pavyko tai tik su tokia valymo..."kažkuo" papuošalams, bet ten substancija kaip sodos, taigi gadina paviršių braižo kaip ir dantų pasta.

• Like 1

Sveiki, galbūt atsiras kas patars kaip nuvalyt monetą jos nesugadinant. Apaugusi tokiom tamsiai rudom dėmėm ir tai tikrai nėra patamsėjąs sidabras. Purvas nėra įaugęs į monetą, tad manau turėtų gražiai nusivalyt. 54290988683bb.JPG 54290987f3fa2.JPG

Galvojau ir aš apie pomidorą, tik neaiškus vario kiekis sidabre, nors tokioj monetoj turėtų būt gera sidabro kokybė, bet kažkaip rizikuot nežinant baisoka. Ortai taip jau nesimėto dažnai :D

Galvojau ir aš apie pomidorą, tik neaiškus vario kiekis sidabre, nors tokioj monetoj turėtų būt gera sidabro kokybė, bet kažkaip rizikuot nežinant baisoka. Ortai taip jau nesimėto dažnai :D

Idomus monetos stovis, viena pusė apaugus, kita ne. KAS prie monetos prilipę buvo? :lol:

Tokio geresnio sidabro (ir geresnio stovio) monetas, aišku kiti monetų valytojai pakraups, valau su apie 5-10proc sieros rugšties tirpalu, reikia praskiesti akumuliatorinį elektrolitą. Efektas greitas, purvas nušoka per kelias minutes, ir nepastebėjau jokių neigiamų pasėkmių, žinoma paskui reikia valandėlę palaikyti distiliuotame vandenyje kad rūgšties likučiai is mikroplyšių išsiplautų. Darydavau taip - rūgšties vonelė -> tarp pirštu patrint su sidabro valymo pasta arba dantų pasta -> rugšties vonelė -> pirštai ir pasta ir tt kol rezultatas tenkina. Šitai monetai (matosi blizgesys) reiktų naudoti švelnią pastą. Nors nesu pastebėjęs kad dantu pasta ar spec sidabro valymo pasta subraižytų monetas.

Aišku su prastos prabos ar pradėjusiomis pūti sidabrinėms monetoms sieros rūgštis gali pažeisti paviršių.

Valymo būdai vis agresyvėja matau, tai jau man su tuo trintuku tik tylėti po lapais... :o  Atsargiai jūs su ta rūgštimi iš akumo ...tai vienas pavojingiausių dalykų . Ir išvis sidabrinėm monetom geriausia šarminiai ne rūgštiniai dalykai manyčiau

Šios monetos istorija tokia, kad keitėm su tėvuku sodybos grindis ir prie duonkepio pečiaus po grindimis radau ją, deja vienintelę. Po grindimis buvo smėlis, tad manau dėl drėgmės ir dažno temperatūrų skirtumo ir nutiko tai, kad monetos viena pusė graži, o kita ne kažką. Pomidoras nepadės šioje situacijoje jau. Elektrolizė manau duotų rezultatų, tik bijau sugadint. Gal kas ką patars dėl elektrolizės šiai monetai.

turiu nuvalęs sidabrinę monetą.  Ką reikia daryti kad ji įgautų tą natūralų patamsėjimą, patiną?  Nesinori laukti labai ilgai, norisi greičiau ir į albumą:D  beje dėl  varinių monetų kaip pvz tinka palaikyti kokakoloje ir šiek  tiek patamsėja, o dėl sidabrinių? Dėkui.

Kai atradau laiko daugumą naujai įsigytų monetų nuvaliau. Nebūtinai archaiškais metodais, daugumą amoniaku. Tik va mano dešimtličio amoniakas neimė, pomidoras irgi, tad pradėjau valyti balinančia dantų pasta, ir vata. Padėjo!  Štai rezultatas. Kokybė nepablogėjo tikrai, įbrėžimų bent jau akimi matomų neatsirado. Neatmetu kad koks 0,1 gramo nusiplauti galėjo, bet dabar tikrai geriau žiūrisi albume. d646df8cb0efcf6d634828dc4e0e5c66599.jpg