Raudonose zonose pastebėti juodieji archeologai
2 2

121 posts in this topic

Recommended Posts

Sukūriau šią temą tiems, kurie neabejingi paveldo grobstymui. Kablio forumą žurnalistai dažnai tapatina su juodųjų archeologų forumu, nors tie, kas tikslingai kasinėja raudonose zonose, čia savo pasiekimais nesidalina. Tokie žmonės labai kenkia mūsų hobio reputacijai, jų veiksmų pasekoje priimami idiotiški įstatymai, kuriais bandoma varžyti mūsų hobį.

Tad jei pastebėjote, kaip kažkas naudoja metalo ieškiklius ir kasinėja raudonose zonose, siūlau čia talpinti datą ir koordinates, kur pastebėtas pažeidėjas. Bus savotiška "gėdos lenta". Teoriškai tokiais atvejais būtina iškviesti policiją. Tam visai nebūtina eiti, kalbėtis su pažeidėju, jam grasinti ar gąsdinti pasekmėmis - tai ne mūsų darbas. Ne paslaptis, kad mūsų forume dažnai lankosi paveldėsaugininkai. Va jie tegu ir mąsto, kaip pasinaudoti šioje temoje pateikta informacija. :D :D :D

• Like 2

Metalo detektoriai

O jus apskritai daznai matot su md vaikstinejancius zmones, kad ir ne raudonoj zonoj? Man dar neteko. Ir ka jus patys veiksit raudonoj zonoj, stebedami juoduosius, bei kazkokiu budu zinodami jog ten kasti negalima?

• Like 2

logiska mixo pastaba B) , tik nereikia pasakot, kad vaziuodamas pas mociute i kaima pamaciau, nufotkinau ir net idejau koordinates, zinoma, juk visada i kaima vaziuoju su navigatorium, kuriuo galiu nustatyt koordinates. Mintis pradine gera, sveikintina temos autoriaus, taciau realiai sunkiai vykdoma, asmeniskai as ne artyn nevaziuoju prie raudonu zonu, o dar jose reiktu pastebeti, nufotkinti, nurodyt koordinates...

O jus apskritai daznai matot su md vaikstinejancius zmones, kad ir ne raudonoj zonoj? Man dar neteko. Ir ka jus patys veiksit raudonoj zonoj, stebedami juoduosius, bei kazkokiu budu zinodami jog ten kasti negalima?

Man asmeniskai neteko tokiu sutikti, bet zinau, kad yra, kam teko. Taip, atvejai reti, bet tema gal pasiteisins bent profilaktiniais sumetimais. Koordinates siais laikais ir ismanieji telefonai parodo. Karo mes cia niekam neskelbiam, tiesiog taikiai parodom savo nepritarima tokiems dalykams.

Teko man ne kart matyti šunį vedžiojant. Po Kauno kleboniškio mišką dažnai jie ten vaidenasi, matyt 1PK domina ir bunkeriai, nes mūšiai vyko. Taip pat laukuose už karmėlavos mačiau dviračiais važiuojant. Sustojom, nes ten ir mano pieva yra tai matėsi žmogus nedrąsiai jautėsi. Paskui specialiai domėjausi tomis raudonomis zonomis tose apylinkėse, bet vos viena ir tėra.

Raudonasias zonas stengiuosi apeiti pagarbiu atstumu, jei esu apsiginklavęs. O taip sau maklinėti laiko nėra...

Taigi pagauti juodą kasiką raudonoje zonoje,sudėtingas reiškinys. Tuo labiau jei jo ten nėra. :)

Bet jei kada tikrai pastebesiu grybaudamas ar vaziuodamas zvejoti, tai butinai cia parasysiu, nes ideja tikrai gera, juoduju mes tikrai nemegstam.

o kaip atskirti baltas ar juodas, o jei darbui  "reikalingų daiktų" visai nepatenkančių į temą ieškai tai čia baltas ar juodas, beje šiuo atveju darbo valandomis mane galit kur nors mieste pamatyt ir nufotkinti neprieštarausiu:)

o kaip atskirti baltas ar juodas, o jei darbui  "reikalingų daiktų" visai nepatenkančių į temą ieškai tai čia baltas ar juodas, beje šiuo atveju darbo valandomis mane galit kur nors mieste pamatyt ir nufotkinti neprieštarausiu:)

Šiuo metu dar vykta kasinėjimai Vilniuje, Lukiškių aikštėje. Pradėjo praėjusią savaitę, tai pirmomis dienomis policija net su švyturėliais atlėkdavo dokumentus tikrinti - kiek suprantu, pilietiškai nusiteikę miestiečiai juos kvietė. . :D :D :D. Dirba vyrai ir su kastuvais, ir su metalo ieškikliais. Vilniečiai gali pažiūrėti - pamatę tvarkingus šurfus suprasite, kuo skiriasi archeologiniai kasinėjimai nuo tūlo digerio pasivaikščiojimo po pievutę.

O kur Apuolę juodieji kasinėjo ten lyg iš išorės pasižiūrėjus ir šurfai ir darbas vyko:), o jei atmestumėm šurfus tik kastuvas ir detektorius arba tik detektorius ,čia baltas ar juodas ir be šurfų,va tokį pamatytai kapstant sniegą su ieškikliu iškart skūstai :))

6578511.jpg

O kur Apuolę juodieji kasinėjo ten lyg iš išorės pasižiūrėjus ir šurfai ir darbas vyko:), o jei atmestumėm šurfus tik kastuvas ir detektorius arba tik detektorius ,čia baltas ar juodas ir be šurfų,va tokį pamatytai kapstant sniegą su ieškikliu iškart skūstai :))

6578511.jpg

Nematau čia problemos. Kas kasa atvirose vietose, ne kartą turėjo progos pasikalbėti su pareigūnais, kuriuos iškvietė kažkuris akylas pilietis - nė vienam dėl to galvos neskaudėjo. Lukiškių aikštę kasinėjantys archai irgi policijai aiškinosi - nedidelė čia problema.

Klausimas kas blogiau: kad tūlam archeologui reikės policijos pareigūnui parodyti leidimą, ar kad bus supakuotas juodasis archeologas? :)

• Like 1

juodasis - kasantis draudziamose (raudonose) teritorijose

tik jei pravaziuodamas pastebesi zmogu su detektoriumi, sunku mintinai bus prisiminti, ar cia raudona zona ar ne, tad gali paviesinti ir taiku baltaji kolega, vel nelabai gerai gaunasi.

• Like 2

Deja ne visi asmenys žino kur tos raudonos zonos pravestos, kai kuriais atvejais ir patys KPD nežino ką saugoja, iš to išplaukia, kad kiekvienas asmuo pamatęs , bet kurioj vietoj esantį mėgėją detektorininką  pasinaudojęs šios temos nurodymais privalo pranešti atitinkamoms struktūroms apie "vykdomą nusikalstamą veiklą"

• Like 1

Kam trolint, Mariakai?:)

Vovackos idėja gera, bet sunkiai įgyvendinama...kaip kažkas sakė: jei nevaikštai po raudonas zonas, tai nieko ten kasinėjant ir nepamatysi...kita vertus informaciją galima gaut ir kitais keliais...

bet kam digeriavimas HOBIS, turėtų pasistengt, kad į kasinėtojus žiūrėtų kitom akim.

o kam MD pasipinigavimo įrankis, tai...

nu negerai taip....anksčiau ar vėliau aš ką nors pagausiu :D

bandykim keistis po truputį...mažiau klausimų: KAS TAI, KIEK KAINUOJA :)

ai, ką čia aiškint...visi viską puikiai supranta :)

Deja ne visi asmenys žino kur tos raudonos zonos pravestos...

Užtenka, kad mes žinom apie raudonas

Užtenka pažiūrėt į panages žmogaus su MD ir kaip jis su prietaisu elgiasi :)

Nekaltai įbridusį į raudoną zoną švelniai išspirt su pamokymais ateičiai, ,,pramoninkus" priduot su visais grobais..

taškas

• Like 1

Aš žiūriu į situaciją ūkiškai. Jei pamatei digerį ir užtikrintai žinai, kad jis kasinėja raudonoje zonoje, įspėk draugiškai, kad čia kasti negalima. Deja, ne visi reaguoja - vieni deda skersą ir vėl ten kasa, kiti dar ir pagrasina. Patys spręskit, kaip elgsitės kiekvienu atveju, bet čia, šiame forume, ši tema yra savotiška "gėdos lenta" ir pradžiai to pakanka.

• Like 1

tikrai daug tu zonu netyce tikrai galima patekt . Jug nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes.

kartais būna, kad ir karo metu nušauna:)

antras sakinys labai teisingas..

sėkmės

juodasis - kasantis draudziamose (raudonose) teritorijose

tik jei pravaziuodamas pastebesi zmogu su detektoriumi, sunku mintinai bus prisiminti, ar cia raudona zona ar ne, tad gali paviesinti ir taiku baltaji kolega, vel nelabai gerai gaunasi.

Tai galima nufotografuoti, ir namie pažiūrėti ar ten buvo raudona zona ar ne ir jau tuomet kalti arba ne prie gėdos sienos :)

bet kuriuo atveju tema gera, gal praktiskai ir pavyks nutverti koki juocki, teoriskai mes tik daug baubu matom, o esme temos - mes tik megejai ir su juodaisiais mums ne pakeliui.

• Like 1

bet kuriuo atveju tema gera, gal praktiskai ir pavyks nutverti koki juocki, teoriskai mes tik daug baubu matom, o esme temos - mes tik megejai ir su juodaisiais mums ne pakeliui.

Jo nučiupsiu aš juodaji kokiam regioninem ar nacionaliniam parke, tai iš karto su savo naujuoju šiufeliu per galva tvosiu :D

• Like 1

Jo nučiupsiu aš juodaji kokiam regioninem ar nacionaliniam parke, tai iš karto su savo naujuoju šiufeliu per galva tvosiu :D

Gal ir pasikartosiu, bet ka tu veiksi raudonoj zonoj su tuo savo naujuoju siufeliu? :D

• Like 1