Garrett detektoriai
8 8

1,366 posts in this topic

Recommended Posts

Skirtumus vardinti galima ilgai ir nuobodžiai, sutrumpinsiu iki minimalių:

PRO arba vidutinės klasės detektoriai (rašysiu RIMTI, kad nesikartoti(  turi grunto balansą. Tai greitas ir paprastas būdas padidinti radimo gylį

Rimti detektoriai turi daugiau ir priklausomai nuo gylio ir dydžio kintančių garsų, tai leidžia operatoriui pačiam nuspręsti kasti ar ne.

Rimti detektoriai turi sudėtingesnę elektroniką, todėl metalų pažinimas, nors ir ne tobulas, bet geresnis, nei pradedančiųjų.

Rimti detektoriai dėl jau minėtos rimtesnės elektronikos gali registruoti radinius giliau.

Rimti detektoriai leidžia reguliuoti siųstuvo galią ir kitus nustatymus, dėl ko prietaisą galima tiksliau sureguliuoti konkrečiu atveju.

ir t.t...

Šalutiniai efektai:

Svoris ir disbalansas. Kai kuriomis didelėmis ritėmis galima dirbti vos 2-3 val. Retas kuris turi jėgų dirbti ilgiau

Suprastėjusi diskriminacija. Dėl didelio grunto tūrio po rite, detektoriui sunku tiksliai atpažinti metalus

Geležies maskavimas. Tikimybė, kad po didele rite paklius daugiau geležies yra n kartų didesnė, todėl geležis maskuoja spalvotus signalus. Ne paslaptis, kad monetų be geležies šiukšlų nebūna.

Centro nustatymas. Didelėms ritėms yra sunkus uždavinys, Dėl didelio magnetinio lauko sunku ir nustatyti kur guli daiktas, ypač neša į šona suskutus daiktus ir nepilnai uždarytus žiedus.

Smulkių daiktų registracija. Didelės ritės smulkius daiktus registruoja mažesniame gylyje, nei standartinės arba visai neregistruoja.

Kaina. Gali sudaryti 80% pradedančiojo detektoriaus kainos, bet tikrai neprideda +80% rezultatų pagerėjimo.

Mechaninės deformacijos. pakanka krestelti, stuktelti ar net rite paspausti žolę, kad pasigirstų klaidingi signalai.

Domėjimasis istorija ir žemėlapių studijavimas niekaip nesusijęs su detektoriaus nustatymų išmanymu. Jei nežinosi kur ieškoti, aišku, kad kažko ir nerasi, bet tokių, kurie važiuoja kasti bet kur, kažin ar yra, informacijos studijavimas yra neatsiejama paieškų dalis, o detektorius padeda pasiekti užsibrėštus rezultatus, rimtas detektorius duoda geresnius rezultatus, bet rimtumas priklauso nuo pasirinktos krypties, pvz su Ace 250 niekas nerado ir neras kolūkių metalo laužo sankaupų, nes tai - gilumininių detektorių darbas, kaip ir su giluminiu niekas neieško pamesto žiedo.

Taip iseina kad neverta pirkti askai250 didesnes rites Pvz (mars tiger) nes tai pinigu ismetimas.

Dekingas uz informatyvu paaiskinima.

Metalo detektoriai

Verta žvalgybai, stambesnių daiktų paieškai ir jei neužtenka biudžeto rimtesniam prietaisui. Tiger - kompromisinis dydis, su ja galima ir visą dieną vaikščioti, kalbėjau apie 15...18 colių dydžio barankas.

I didesniu daiktu kategorija monetos aina ?

Labai noreciau pabandyti Mars tiger,nor pusdieni pavaiksciot .Gal kas is Alytaus turit?

Butu lengviau apsispresti nes vieni peikia kiti giria,treti sako kad niekuo nesiskire nuo ace250 mono rites,neisgeres nesuprasi :)

Nesinori nusipirkti o po menesio pardavineti.

I didesniu daiktu kategorija monetos aina ?

Labai noreciau pabandyti Mars tiger,nor pusdieni pavaiksciot .Gal kas is Alytaus turit?

Butu lengviau apsispresti nes vieni peikia kiti giria,treti sako kad niekuo nesiskire nuo ace250 mono rites,neisgeres nesuprasi :)

Nesinori nusipirkti o po menesio pardavineti.

Na bent aš su Nel Tornado mano 30 kartų pravaikščiotoje vietoje radau 3 kartus daugiau radinių (įskaitant monetas ir visokius smulkesnius daiktus).

Naudoju Mars tiger su ace250 kuri apima žymiai didesnį plotą nei standartinė ritė. Su ja mojuojant praleisti signalą mažai šansų. Mars gaudo signalą dar kokius 3 - 5 cm prieš ir už ritės. Ritės ilgis 33cm plius 6-10 cm ir prašau kokį plotą vienu mostu praskenuoji :)

tai va idomu ka pasirinkt ar kita rite pirkt ar detektoriu. galvos skausmas :D

Jei biudžetas gana didelis tai aišku, kad naują detektorių.

norisi rast optimalu sprendima.

Optimalus - ne visada racionalus, kaip ir visas mūsų hobis :). Jei imti grynai matematiškai, optimumo skaičiavimas būtų toks:

Pigiausias (ne kinas) ir ne visai žaislinis prietaisas 170Eur (Ace 200i), brangiausias, bet ne egzotika - 1220 (DEUS pilnas), skaičiuojam (1220+170)/2=695Eur

Prie matematinio optimumo pridedam savo norus - ar ieškosim monetų ar karo, užteršumas ir kiti faktoriai ir išsirenkam naują (jei eliminuojam riziką) arba rizikuojam ir imam naudotą, išeinant iš optimumo, nes galima patirti nuostolių.

Už tokią kainą išeina Minelab X Terra, Garrett AT PRO, AT Gold, Makro Racer ir net XP DEUS Lite. Su tokiais MD vaikšto koks trečdalis ieškotojų :)

Parduodat savo MD (tarkim už 150Eur), pridedat pinigus, kurių neišleidot ritei (dar 150Eur), nureketuojat Velykų zuikį ant 350Eur ir turit optimalų sprendimą :D

• Like 2

Sveiki, naudoju jau daugeli metų ace 250. Patiko, paplušėjus tikrai galima daug ką rasti Bet galvoju, kad jau išaugau iš jo, reikia kažkuo stipresnio. Bent kad geriau atskirtu metalus, o ne pastoviai šokinėtų iš juodų į spalvotus. Nusižiūrėjau AT PRO ir AT GOLD, bet nežinau kuris geriau tiktų paprastų monetų paieškai ir panašiai... Apie pro lyg ir daug gerų atsiliepimų, o apie goldą palyginimui praktiškai neradau. Žiūriu ir naujas brolytis ace400i yra atsiradęs, gal jis per daug nesiskiria nuo AT serijos?  

sveiki savo karjerą pradėjau nuo ace 250, kurią tebeturiu (kaip atsarginę kolegai), šiuo metu naršau su at pro, bet papildomai įsigijau ace 400i. Kokie skirtumai - tarp ace 250 ir 400i, tai kaip diena ir naktis, koks skirtumas tarp 400i ir at pro, na reiktų pagalvoti kaip pasakyti, kadangi kur jau praėjau su at pro, tai dar radau monetų su 400i. paskutiniai įspūdžiai, tai sakyčiau man netgi labiau prie širdies 400i, kadangi at pro apvalų surūdijusį ar pasagą, mato kaip neblogą spalvotą, o 400i jau grubiai išduoda kad tai juodas metalas. su 400i dar tik kokius 2 kartus švelniai pašmirinėjau, bet jis man labiausiai patiko ir jį rekomenduočiau, jeigu nėra didelio noro investuoti, bet rezultatas akivaizdžiai nustebins. beje, rudenį kolega su tuo pačiu ace250 mane padūrino, nes praėjau mostu ir 20 kapeikų cariniu suradau ne aš, bet kadangi vistiek atgulė pas mane, tai galima sakyti svarbu ne MD, bet užsispyrimas 

Žemesni dažniai metalus tiksliau atpažysta ir mažiau sunkių gruntų bijo.

Esu naujokas siame hobyje, pirkau garret at pro, veliau dar rite nel tornado. Tai pirmas mano md. Esu patenkintas, geras daiktas :)! Is pradziu vaiksciojau su standart rezimu kasinejau viska kas skamba :DD. Dabar vaikstau su pro rezimu, butent sis md ir yra geras su situo rezimu. Pagal garsa su pro rezimu lengviau nustatyti koks metalas yra po rite. Dar vienas pliusas, kad nebijo dregmes ir galima dirbti po vandeniu atrodo iki 3 metru.

Pries perkant didele rite, siulau tureti pointeri, labai pravers.

Dėkui už atsakymus. ;)  Dabar išviso pasimetęs, kurį MD man išsirinkus. :huh:  Kyla vis daugiau klausimų, pvz eliminavus ant 400i juodą metalą gylis sumažėja kaip ir ace 250, o kaip tas pats klausimas dėl AT pro? Dėl AT pro tai sunkiau atskiria apvalų juodą metalą nuo spalvoto kaip 400i? Tai kuo yra bendrai prastesnis 400i nuo AT pro, ant ko prastesnis yra? Gal 10 dažnis yra optimalus variantas ieškant monetų ir kitų panašaus dydžio objektų? 400i neseniai pasirodė kaip AT pro, gal mažiau pliusu ar minusu palyginimui pastebėta.

Kainos skirtumas ne toks didelis, man svarbiausia kad geriau ieškotųsi, geriau atskirtų metalą. Spėju reiks jo youtubą atlikti namų darbus prieš perkant.

kas dėl ričių. at pro turiu tris, standartinę, snaiperinę ir nel attack. išvados - pabraidžius su snaiperinę ir nel, atsiprašau standartinės ir toliau braidau sau laimingas. snaiperinė - jeigu teritorija pilna signalų ir negali normaliai dirbti, užsidedi snaiperinę ir nurenki paviršių (sakyčiau sprindis yra maksimum). kai nupirkau snaiperinę, tai po 2 minučių suradau monetą ten kur buvau rinkęs su standartine (beveik toje pačioje vietoje su 400i dar radau ir manau kad jų ten dar daug). nel - na tipo gylis didesnis, viskas tvarkoje, radau ir su ja monetų, bet - ji didesnė, sunkiau dirbti, gylis - jo gal ir didesnis, bet tada rodo maksimum gylį, ir jeigu metalų vienoje vietoje daug, tai klausimas ar kasi, nes jeigu teritorija užteršta, tai nepavaikščiosi išviso, su tokia rite tik į laukus, dėl ko tenka atsiprašinėti standartinės, nes tokiam gylį kuriam radau su nel, tai tikrai būčiau ir su standartine radęs. nel su at pro pvz dideliam gylį rodo gerą įtartiną kasamą signalą o iškasi ten pasaga (man jos patinka, bet tai juodas metalas), todėl kartais užknisa. jei kils noras pasivaikščioti po miškus ar krūmus didelė ritė nepatogu, o snaiperinės gylis per mažas, todėl papildomos ritės tik pasižaidimui. ir dar kas liečia snaiperinę, tai man žiauriai patinka per vieškelį eiti ir monetas iškasinėti iš paties kelio.

kas liečia 400i, tai pastebėjau tokį variantą su custom pozicija jėzusinės vinies net nerodo - nereaguoja (na ta prasme kad kaip juodą ją rodo bet jau gali suprasti kad tai juodas metalas) o su at pro rodo kaip įtartiną spalvotą (kadangi stengiuosi kasti viską kas įtartina ir tai jau pasiteisino, tai kartais tenka iškasti vinį ir tada supranti kad viską kas apvalus rodo kaip neblogą, dėl ko reikalingas kolega su papildomu įrankiu kad nubraukti tai kas nereikalinga  :ph34r:

kas dėl md įvairovės, tai jie visi geri, tik prie jų reikia priprasti, aš pats norėjau pereiti prie Minelab Safari, bet Gintas mane atkalbėjo ir ačiū jam

Per youtube galima rasti nel riciu testus, siulau ten pasiziureti. ( Rusu kalba) Ten tu pamatysi konkrecius skaicius.

Su nel rite vaiksciojau girdziu ausinese signala, bet md skaicius nerode, dar karta pravedziau vel signalas be skaiciu. Del idomumo atkasiau, o ten matyt medziotojai saude ir atkasiau apie 7-8 mm šrata. Kokiam gyli gulejo tikrai nepasakysiu. Gal kam irgi taip buvo su smulkiais radiniais, skamba bet nerodo skaiciu ?

Dėkui už atsakymus. ;)  Dabar išviso pasimetęs, kurį MD man išsirinkus. :huh:  Kyla vis daugiau klausimų, pvz eliminavus ant 400i juodą metalą gylis sumažėja kaip ir ace 250, o kaip tas pats klausimas dėl AT pro? Dėl AT pro tai sunkiau atskiria apvalų juodą metalą nuo spalvoto kaip 400i? Tai kuo yra bendrai prastesnis 400i nuo AT pro, ant ko prastesnis yra? Gal 10 dažnis yra optimalus variantas ieškant monetų ir kitų panašaus dydžio objektų? 400i neseniai pasirodė kaip AT pro, gal mažiau pliusu ar minusu palyginimui pastebėta.

Kainos skirtumas ne toks didelis, man svarbiausia kad geriau ieškotųsi, geriau atskirtų metalą. Spėju reiks jo youtubą atlikti namų darbus prieš perkant.

Aš įkalbėjau kolegą "pradinuką" įsigyti ACE400i.Susitikę kartą net pasikeitėm prietaisais.Didelio skirtumo nepajutau.Gal kad garsų intonacija kiek kitokia,bet šneka jie labai panašiai.Už mažesnę sumą turi tą patį kaip ir AT PRO,tik negali nardinti į vandenį.Va ir viskas.Tikrai gerai sukaltas MD.Rekomenduoju, nes pats mielai žmonai atrą tokį nupirkčiau.

Sveiki, naudoju jau daugeli metų ace 250. Patiko, paplušėjus tikrai galima daug ką rasti Bet galvoju, kad jau išaugau iš jo, reikia kažkuo stipresnio. Bent kad geriau atskirtu metalus, o ne pastoviai šokinėtų iš juodų į spalvotus. Nusižiūrėjau AT PRO ir AT GOLD, bet nežinau kuris geriau tiktų paprastų monetų paieškai ir panašiai... Apie pro lyg ir daug gerų atsiliepimų, o apie goldą palyginimui praktiškai neradau. Žiūriu ir naujas brolytis ace400i yra atsiradęs, gal jis per daug nesiskiria nuo AT serijos?  

Ponas Memel ka galiu pasakyti apie at golda pries keles dienas nusipirkau tai galiu pasakyti puiki masina.Dziaugiuosi lyg gimus vaikui:) Patinka visos funkcijos objektu atpazinimas,bei objektu suradimo gylis fantastiskas.

Sveiki! ieskau DD rites garetui GTP 1350! Gal galima uzdeti nuo ace.... :rolleyes:

Kai gamino šį detektorių, ritės nuo ACE tikdavo. Manau tinka ir dabar, tik neturiu, kaip patikriniti tai - GTP 1350 nebegamina.

Sveiki! ieskau DD rites garetui GTP 1350! Gal galima uzdeti nuo ace.... :rolleyes:

Tikrai galima ir tikrai tinka jei DD norit, tai nuo Euro Ace ar ACE 400i.