Griuvėsiai
0

55 posts in this topic

Recommended Posts

Metalo detektoriai

Klausimas spėk iš 3-jų kartų ką šitas namas turi bendro su Lietuva? :) Panašu į tai, kad namas po karo statytas. Istorinės vertės 0.

Klausimas spėk iš 3-jų kartų ką šitas namas turi bendro su Lietuva? :) Panašu į tai, kad namas po karo statytas. Istorinės vertės 0.

Istorijos žinios ne be spragų.

ar prie iejimo i nama prie duru yra akmuo ar akmenys,jeigu taip patikrink senolis pasakojo kad zmones dedavo brangiu daiktu kad nestu laime.

Bravo2, akmuo į mano daržą kaip supratau?

Joo, ko gero, tu pas mus šį reikalą išmanai geriausiai ir turi ką pasakyti, ane? Geriau kitą sukritikuoti ir tylėti? Pasireišk, pateik nors vieną argumentą kodėl šis namas istoriškai vertingas?

Aš turėjau minty apie pačio namo konstrukciją kaip tarkim Rumšiškėse pastatytos pirkios, visokie dvarai po Lietuvą išbarstyti ir pan., kur pats namas turi vertę, įdomus savo vidumi ir išore. Tyrinėtojams leidžia pažinti tų laikų buitį, amatą ir t.t. O čia tiesiogine žodžio prasme - lūšna. Tik ir vertingas tuo, kad ten buvo suvažiavimas.

Taip, aš nežinojau kas ten vyko, nes klausimas kvailas buvo. Nufotografuota lūšna velniai žino kokiose Zabludiškėse ir paklausta kuo šis namas vertingas Lietuvai. Būtų dvaras, tai ir diskutuoti būtų apie ką, o čia ....

Jūs manote kad apgriuvęs dvaras kuriame gyveno tarkim "prasigėręs šlėkta" yra vertingesnis už valstybės neprižiūrimą, bebaigiančią sugriūt sodybą, kurioje 1949m vasario 16d. buvo pasirašyta LLKS tarybos deklaracija? Klausimas buvo geras, apie sodybą ir joje vykusius įvykius buvo pakankamai rašyta.

Atvirai pasakius, aš mieliau į girto šlėktos dvarą nuvažiuočiau. Bent bus į ką pažiūrėti. Gal gražių koklių pamatysiu :)

Istoriniu požiūriu ši sodyba vertinga, kas be ko, o materialiu ne. Viso straipsnio neskaičiau. Aš savo poziciją išsakiau apie patį namą, o tu man apie jo istoriją, todėl ir pykstamės. Jei ne 1949m vasario 16d. LLKS tarybos deklaracija, šio pokalbio nebūtų, namas ir toliau savo metelius paskutinius išgyventų.

Tarkim bus atstatyta sodyba, kas toliau? Manai kažkas trenksis į Zabludiškes pažiūrėti kur 1949m vasario 16d. LLKS tarybos deklaracija buvo pasirašyta? Tau, "tautos gynėjui", gal ir įdomu bus, abejoju ar žmonai ir vaikams patiks.

Geras klausimas buvo, kad niekas net nieko nepasakė. Nesakau, kad niekas nežinojo kas per sodyba. Čia aš vienas kvailelis.

Ir girto šlėktos dvaras greičiau sulauks intereso nei ši sodyba. Ypatingai iš privataus sektoriaus. Aišku labai gaila, bet tokia realybė.

Rašydamas geras klausimas, aš turėjau omenyje klausimo formuluotę:

koks istorinis įvykis jį sieja su Lietuva?

Geras klausimas buvo, kad niekas net nieko nepasakė.

Niekas nepasakė, bet kažkas pasakė kad istorinės vertės 0.

P.S.

Galiu "Tautos gynėją" užsiskaityt kaip komplimentą?

Ir girto šlėktos dvaras greičiau sulauks intereso nei ši sodyba. Ypatingai iš privataus sektoriaus. Aišku labai gaila, bet tokia realybė.

Tarkim taip. Na "iššukuos" "prasigėrusio šlėktos" dvarą, iškas viską kas bent kiek vertinga + butelių kamštelius ir vinis. Kokia tuomet iš jo vertė bus?

Žiūriu vyrai po sunkios darbo dienos iš šūdo grūdą spaudžia kaip reikiant. Kažkodėl pateisinu Korteso, pasisakymą dėl namo vertės, eilinis "nepriklausomybės paminklas" provincijos užkampy, dažnai po dievo užmirštas vietas besilankant toks pastatas net akies nebetraukia. Tarkim, aš prikelčiau didelį kiekį, žolėm užaugusio lauko su besiganančiom karvėm, nuotraukų ir sakyčiau nė velnio nieko jūs nežinot, čia didelę istorinę vertę turintis laukas - vyko Pabaisko mūšis. Nemanau, kad verta forume įrodinėt kažkokią savo žinių kompetenciją, juolab vos ne konflikto lygyje kažkaip labai jau kvailai iš šono tai atrodo.

Tarkim, aš prikelčiau didelį kiekį, žolėm užaugusio lauko su besiganančiom karvėm, nuotraukų ir sakyčiau nė velnio nieko jūs nežinot, čia didelę istorinę vertę turintis laukas - vyko Pabaisko mūšis.

Pala, pala. Kaip jau minėjau minėta sodyba yra pakankamai nušviesta spaudoje, niekas gi nededa foto "namo a.a. dieduko, už kurio jis pasislėpęs NKVD špygas rodė".

Ir kurioje vietoje jūs įžvelgiat :

vos ne konflikto lygyje

Tai buvo mano asmeninė nuomonė ir nereiškia, kad aš reprezentuoju kitus. Galbūt su manim nesutiks 100% narių, bet čia mano reikalas.

Taip, galite "tautos gynėjas" priimti kaip komplimentą. Nors aš į šiuos žodžius žiūriu priešingai.

Mano senelių tėvai turėjo dvarą, šeima buvo didelė, ūkis kuklus, gyveno sunkiai. Išgyveno šiaip ne taip karą, rusai ir vokiečiai neblogai viską "patvarkė". Partizanai kartais aplankydavo dvarą ir prašydavo maisto, nakvynės. Iš senelio pasakojimų, jie visada buvo priimami svetingai, aprūminami maistu, rūbais tiek, kiek išgalėjo mano giminė. Kartą atėję kiti partizanai panoro išsivesti porą ožkų ir karvę. Senelio tėvas pasakė ne, motyvuodamas tuo, kad šeima didelė, gyventi sunku ir vargu ar pavyks vėliau šeimą išmaitinti. Anuomet partizanai jį smarkiai sumušė, išsivedė gyvūlius ir padegė tvartą. Senelio tėvas mirė.

Tad man ta 1949 deklaracija iki vienos vietos. Aš nesu už lenkus, rusus, vokiečius ar panašiai. Tiesiog aš visai kitaip vertinu kai kuriuos dalykus. Ir ne tau man aiškinti apie gyvenimą

Posted Image

Visos Lietuvos partizanų atstovai posėdžiauti nusprendė patikimų ryšininkų Stanislovo ir Elžbietos Sajų sodyboje Balandiškių kaime. Posėdžiai prasidėjo 1949 m. vasario 2 d. Juose dalyvavo būsimas Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis-Vytautas, Pietų Lietuvos srities vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Šiaurės Rytų Lietuvos srities štabo narys (vėliau LLKS Visuomeninės dalies viršininkas) Juozas Šibaila-Merainis, Prisikėlimo apygardos vadas Leonardas Grigonis-Užpalis, Vakarų Lietuvos srities štabo darbuotojai Petras Bartkus-Žadgaila, Bronius Liesys-Naktis, Tauro apygardos vadas Aleksandras Grybinas-Faustas, Vakarų Lietuvos srities štabo viršininkas Vytautas Gužas-Kardas.

Balandiškių kaime posėdžiavo apie 8 dienų. Pajutę, jog gretimame kaime vyksta kratos, partizanų vadai persikėlė posėdžiauti į Stanislovo ir Antaninos Miknių sodybą Minaičių laime

Tiesiog aš visai kitaip vertinu kai kuriuos dalykus. Ir ne tau man aiškinti apie gyvenimą

Ooooo....Pagaliau ir aš pamačiau "vos ne konflikto lygį"... Taip aš sutinku kad kiek žmonių- tiek nuomonių ir požiūrių į gyvenimą. Taip, aš sutinku kad ne visi partizanai "angelai" buvo. Tik vieno dalyko niekaip nesuprantu, kurioje vietoje- ar išsilavinime, ar supančioje aplinkoje glūdi problema, kad, jei matoma kad oponentas bendrauja mandagiai(tikiuos), tai nerandant rimtų argumentų protingai diskusijai, imama kelt toną? :roll: Neveikia manęs tai, nevarkite....

Tiesiog aš visai kitaip vertinu kai kuriuos dalykus. Ir ne tau man aiškinti apie gyvenimą

Ooooo....Pagaliau ir aš pamačiau "vos ne konflikto lygį"... Taip aš sutinku kad kiek žmonių- tiek nuomonių ir požiūrių į gyvenimą. Taip, aš sutinku kad ne visi partizanai "angelai" buvo. Tik vieno dalyko niekaip nesuprantu, kurioje vietoje- ar išsilavinime, ar supančioje aplinkoje glūdi problema, kad, jei matoma kad oponentas bendrauja mandagiai(tikiuos), tai nerandant rimtų argumentų protingai diskusijai, imama kelt toną? :roll: Neveikia manęs tai, nevarkite....

Jeigu taip geriau bus: Aš nesiekiau Jūsų nei įžeisti, nei paveikti savo nemandagiu, vulgariu pokalbiu. Paprasčiausiai "užėdė" toks Jūsų nuosprendis, kad savo akimis matydamas šį namą materialiai beverčiu, patapau sukritikuotas. T.y., kad mano žinios su spragom. Tikrai taip, ir dar su kokiom spragom, pripažįstu visu 100 ir net nenoriu apie tai kalbėti.

Mano giminė turi kitą patirtį ir istoriją. Tas realiai suformavo nepagrįstą vidinę neapykantą. Galima teigti, kad tokius dalykus vertinu subjektyviai. Dabr perskaitęs matau, kad sodyba istoriškai vertinga, bet širdyje man nusispjauti. O iš pradžių ir dabar ją vertinu iš materialinės pusės.

Posted Image

Tame kambaryje kur sugriuvęs pečius viskas ir įvyko...Būtent čia buvo rašoma deklaracija...Štai jums akivaizdus pavyzdys to, kaip pati valstybė rūpinasi istoriniais paminklais. Aš manau komentarai nereikalingi....

Su mumis buvo vienas iš to meto įvykių liudininkų, vėliau apdovanotas Vyčio kryžiumi, praleidęs daug metų kalėjime Salikamske. Jis mums viską šiuose griuvėsiuose papasakojo, viską, kaip įvyko... Jis pats negalėjo patikėti, kad viskas taip sugriuvę...O mums buvo gėda, mes nežinojome ką būtų galima pasakyti šiam nusipelniusiam žmogui, kuris savo Tėvynei pašventė visą savo gyvenimą, neteko visų savo giminių, artimųjų ir draugų kovoje už Lietuvos nepriklausomybę....

Tarkim taip. Na "iššukuos" "prasigėrusio šlėktos" dvarą, iškas viską kas bent kiek vertinga + butelių kamštelius ir vinis. Kokia tuomet iš jo vertė bus?
O prie ko čia paieškos dėtos? aš kalbu apie visai kas kitą. Privatus sektorius, tai žmonės, kurie nusipirkę dvarą savo reikmėm naudos. T.y. apsigyvens, gal kaimo turizmu užsiims ir pan. Aišku ten reikia į įstatymus atsižvelgti, nes nevisur gali pagal save viską daryti.

Kodėl aš įdėjau šias nuotraukas...Aš noriu, kad visi šio puikaus forumo kolegos atkreiptų dėmesį, kad va šitie..korespondentai (ne visi), kurie pila purvu istorijos mylėtojus, kasėjus, kurie visur rašo, kad mes naikinam istoriją...., žiūri į Tauro kalną, nematydami ir kiek gero mes darome.... O štai nuvažiuoti į tuos kraštus, kur jų ištikrųjų laukia, jų pagalbos, kad nors kaip neleisti sunaikinti to, ką dar galima išgelbėti. Kad jie visa tai parašytu laikraščiuose ir visuomenei pateiktų klausimą, kol nevėlu...

Pasitaisysiu. Anksčiau kai rašiau privatus sektorius, susimaišiau ir visai ne taip parašiau(privatus sektorius ką kita reiškia). Paprasčiausiai turėjau omenyje paprastus žmones.

Sledopit. Ne nuo to pradedama. Jeigu nori kažką pasiekti, tiesiog imk ir padaryk. Kai laiko turėsi, paimk ir parašyk kultūros paveldo departamentui. Nusiųsk nuotraukas, papasakok viską ką mum papasakojai. Taip pat kokiam žurnalistui parašyk. Jeigu tu to nepadarysi, niekas kitas nepadarys ir viskas vėl grįš į savo vėžias.

Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt

Benaršydamas radau :

II. KULTŪROS MINISTERIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

5. Svarbiausieji Kultūros ministerijos uždaviniai yra šie:

5.2. atsižvelgiant į Lietuvos kultūros ir meno tarybos, kultūros ir meno sričių ekspertų

komisijų pasiūlymus, bendradarbiaujant su kitomis valstybės valdymo ir savivaldybių institucijomis ir

perimant naudingą pasaulio valstybių patirtį, įgyvendinti ir koordinuoti valstybės kultūros politiką

profesionalaus meno – teatro, muzikos, dailės, kino, literatūros – srityse, taip pat bibliotekų, leidybos,

kultūros paveldo vertybių apsaugos, muziejų veiklos valdymo, etninės ir regionų kultūros srityse,

valstybės politiką autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos, visuomenės informavimo ir kultūros

politikos užsienyje koordinavimo ir įgyvendinimo srityse;

Gera tema sledopit. Apie šią vietą buvau girdėjęs, tai ir nuotraukas dabar pamatyti įdomu.

Kortesas, numesk gazą, tokie išsirireiškimai kaip "ne tau aiškint man gyvenimą" čia netoleruojami. Nori išsiliet - delfio unitazai visada atviri..