Kas tai yra?
0

11 posts in this topic

Recommended Posts

1)Ar senas sis saukstas? Pasidabruotas ar ne? Radau laukuose...

2)Kieno ce detale?

3)Radau apkasuose si varpeli manau vokiskas?

post-5819-0-43071000-1473328871_thumb.jpg

post-5819-0-37851200-1473328885_thumb.jpg

post-5819-0-43208400-1473328891_thumb.jpg

Metalo detektoriai

Kodel varpelis Vokiskas? :) Seip paprastas, buitinis nuo pakintu 19-20 a. Saukstas is to paties periodo.

Miske radau apkasuose daugiausia vokiski soviniai pagalvojau gal vokiskas :)

Siaip  varpeliu  randame  lenku  apkasuose , palei demarkacine  linija .   Ka jie  su jais  veikdavo ?

Siaip  varpeliu  randame  lenku  apkasuose , palei demarkacine  linija .   Ka jie  su jais  veikdavo ?

Randame, tai čia kiek būtų? :)

Lenkų arkliai varpelių neturėjo. Nebent koks rekvizitas iš kaimo. Lenkai savo parduotuves turėjo, įsilieję į kasdienį lietuvių gyvenimą. Todėl buities galima daug rasti tiek apkasuose, tiek šiukšlinykuose. Netgi iš mano prosenelių lenkų kariai skolinosi arklius su rogėmis.

• Like 1

Randame, tai čia kiek būtų? :)

Lenkų arkliai varpelių neturėjo. Nebent koks rekvizitas iš kaimo. Lenkai savo parduotuves turėjo, įsilieję į kasdienį lietuvių gyvenimą. Todėl buities galima daug rasti tiek apkasuose, tiek šiukšlinykuose. Netgi iš mano prosenelių lenkų kariai skolinosi arklius su rogėmis.

Del varpeliu dominavimo lenku  apkasuose  man  susidare tokia  nuomone . Vieno  varpelio likucius   radau  apkase , kita- prie objekto pavadinimu "straznica".   Mano kolega kasdamas visai kitoje vietoveje  rode man rastas lenkiskas sagas ,  lenkiska kokarda ir varpeli . Jis minejo , kad varpeli randa nebe pirma karta ....

Todel man  pasidare idomu  apie varpeliu poreiki  kariams . :)

Iempdavo sniura ir pririsdavo varpeli... savadarbe signalizacija, nes juos buityje nelabai naudojo,nebent koks zakristijonas per misias

Iempdavo sniura ir pririsdavo varpeli... savadarbe signalizacija, nes juos buityje nelabai naudojo,nebent koks zakristijonas per misias

Skarbonkes kabindavo. Iš kur tiek varpelių gauti? :) Nesakau, kad to nebuvo, bet realiai gana retai tokie dalykai būdavo.

Del varpeliu dominavimo lenku  apkasuose  man  susidare tokia  nuomone . Vieno  varpelio likucius   radau  apkase , kita- prie objekto pavadinimu "straznica".   Mano kolega kasdamas visai kitoje vietoveje  rode man rastas lenkiskas sagas ,  lenkiska kokarda ir varpeli . Jis minejo , kad varpeli randa nebe pirma karta ....

Todel man  pasidare idomu  apie varpeliu poreiki  kariams . :)

Ulonų žirgai, arkliai tampantys patrankas tikrai neturėjo skambaliukų ar varpelių.

Geriausiu atveju tokius žetonus:

DSCF1683.jpg

Nebent arkliai naudoti kasdieniame gyvenime. Pvz.:

http://www.podbrodzie.info.pl/foto.php?type=gallery&name=99.jpg

Edited by Kortesas
  • Like 1

Kai kurie naudojo skarbonkes, kiti minas ...treti dar kazka ...bet varpeliai nemanau kad buvo skirti pries miega paskambaliot, o gal zvejai buvo? donkes state kur nors balose :)

Kai kurie naudojo skarbonkes, kiti minas ...treti dar kazka ...bet varpeliai nemanau kad buvo skirti pries miega paskambaliot, o gal zvejai buvo? donkes state kur nors balose :)

http://www.novgorod.ru/read/information/sightseen/valday/bell-museum/kolokolchiki

http://ru.depositphotos.com/12795331/stock-photo-horse-in-harness.html

http://www.russkiymir.ru/media/magazines/article/99647/

Aš todėl ir klausiu ką reiškia randame:) Nuskambėjo lyg lenkų karių ekipuotėje buvo skambaliukai.. Jei kokie 3 varpeliai pasitaikė, tai išvis nieko nereiškia. Bala žino iš kur jie ten atsirado. Gal koks arklys pastipo, gal kokia arklydė šalimais buvo ar kas suvenyrui pasiėmė. Lenkai tuos arklius labai mėgo, naudojo kur tik papuolė, su vietiniais bendravo ir t.t.

Edited by Kortesas
  • Like 1