Monetos verte
1 1

7 posts in this topic

Recommended Posts

Sveiki kolegos,paaiskinte prasau,kodel monetu kainos taip skiriasi,pvz.rusijos monetu kataloge,monetos verte yra 15000 rubliu arba mazdaug 237 eur. Lietuvoje verte nesiekia 15 eur.??? ;) .Daug klausimu apie monetu verte.Ar cia kazkokia fantastika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metalo detektoriai

manau esmė kad kataloguose rašo kainas VF(very FINE), XF(Extra Fine) ir  AU(About Uncirculated) 

O rasto monetos dažniausiai buna toli gražu ne tokios kategorijos o  daug prastesnės F(fine) arba VF scratched.

na gal kas plačiau papasakos jei nugrybavau su savo postringavimais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

as tai kiek ziurejau kataloguose pagal stovi mano rastu monetu,tai stovis yra daug geresnis nei kataloguose aisku ne AU nors as nelabai tuose FX ar XF suprantu,bet vistiek vertes skirtumas nerealus. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokiu metu katalogas, rublis rubliui nelygu. Man suprantamiausia kai katalogai  arba $. Rubliais kosmosa raso.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taip ten yra daug sukurtų katalogų kur kainos tikrai neadekvačios asmeniškai renku gana plačiu spektru monetas tai pvz dabartinės rusijos monetos turi nemažai vadinamų retų monetų kurių kainos svyruoja sunkiai suvokiamose ribose pvz 1-2-5 rubliai 2002m. MMD- kaina nuo 8500 - 9000 arba 1-2 rubliai 2001 m. retenybė ir kainos išvis 25 000 rublių bet ar kas yra nusipirkęs tokią monetą neteko girdėti. Kiek skaičiau rusų saituose nemažai tokių retenybių net nebuvo leidžiamos nei apyvartoje nei kolekciniuose rinkiniuose IŠ KUR JOS ATSIRADO? tad ten kažkas paskleidžia gandą kuris su laiku apauga mistiškomis pasakomis ir pezalais, kad kažkas ten gavo tokią monetą pirkdamas batoną :) ir galiausia atsiranda tokia ne įtikėtina kaina nes kolekcionieriai ieško ir negauna tokių monetų, o jei dar koks katalogas nepasigilina ir tokią antį įtraukia į sąrašus išvis kyla maišalynė. Taip yra retų monetų kurios laiko dideles kainas dažniausia jos yra kažkuom tai unikalios - sunkiai pastebimi skirtumai monetų, storesni plonesni parašai storesnis žiedelis ar gilesnis štampas magnetinis ne magnetnis metalas, mažas tiražas, specifinė patina, štampavimo klaidos ir defektai perkalimai ir begalės kitų, bet retai kas renka pagal tuos skirtumus, kas renka tas gali sukelt kainas ir paprastam žmogeliui atrodo, kad - aš turiu tokią pat monetą bet ji kainuoja centukus, o tinklapyje kažkodėl šimtus eurų. Kiek teko vargti ir kiek šaltinių naudot kol pats susidariau 1997-2016m. katalogą net sovietinių monetų 1961-1991m. nėra galutinio katalogo pagal leidimo metus žodžiu daug mistikos toje numizmatikoje. O kainos kad ir pirkis.lt kartais atsiranda tokios, kad net akys siaurėja skaitant, bet tokiu atveju reikia pasigilinti gal ta moneta yra kažkuo tai ypatinga turinti mano minėtus skirtums ir t.t.. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krause's kataloge irgi daug klaidu privelta. Ypac su tirazu. Be to, kainos keiciasi, o katalogai sensta. Reikia ziureti po kiek monetos vaiksto interneto platybese ir daug maz orentuotis pagal tai ( jei kyla itarimas del kataloge skelbiamos kainos).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paprastas pavyzdys - buvo reta moneta, rado tokių monetų lobį ir tokios monetos kaina nukrito n kartų, o kataloguose liko senoji kaina. Taip pat kaina priklauso nuo potencialių pirkėjų skaičiaus, lietuviškų monetų pirkėjų ratas yra labai siauras, rusiškų - didelis ir daug kitų niuansų.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
1 1