SVT-38
0

23 posts in this topic

Recommended Posts

Sveiki draugai.. Pas kaimyną daržinės sienoje radau įkaltą SVT-38 durtuvą ant kurio arklinius pavalkus kabindavo.. Net širdį suskaudo.. :( Paklausiau kaimyno ar leistų ji išsitraukti ir pasiimti, nusijuokė pasityčiojo kam man šio metalo laužo reikia bet visgi atidavė :D Bet va gal turit patarimu kaip restauruoti šį nelaimėlį? ar neapsimoka vargti bei bandyt ji tiesint ir tvarkyti? (gera žinia jog nesupuvęs, tik paviršinėmis rūdimis aplipęs)
pu5wL.jpgwobqs.jpg

Metalo detektoriai

Kaip nesupuves? Cia nepavirsines rudys, pradesi restauruot, pamatysi kai nuimsi pirma rudziu sluoksni... ji manau verta siek tiek pereit su vieliniu disku, po to pajuodint ikaitinus ir ikisus i tepala, bei pabandyt uzdet medines kriaunas... daugiau manau neispesi...

Kaip nesupuves? Cia nepavirsines rudys, pradesi restauruot, pamatysi kai nuimsi pirma rudziu sluoksni... ji manau verta siek tiek pereit su vieliniu disku, po to pajuodint ikaitinus ir ikisus i tepala, bei pabandyt uzdet medines kriaunas... daugiau manau neispesi...

ištiesinus su spaustuvu tarp mediniu lentučiu ir pašveitus su su minkštu šepečiu ir milteliais, 25% rudžiu pasišalino. Aišku yra ir tokiu giluminiu rudžiu.. kurios jau "įauge" į metalą bet manau dar kažką įmanoma išpešt.. Dabar svarstau ar pabandyt actą ar elektrolize.. kad bent minimaliai rudžių atšoktu.. o gal įkaitinti iki raudonumo ir i šalta vandieni kišt.. Nelabai patirties turiu tokiuose dalykuose :(  p.s: Varžtai rankenos jau atšoko ir gal pavyks panaudoti tuos pačius ir dar spaudžiant spaustuve atšoko tvitinimo prie ginklo mygtukas.. :) bet labai bijau sugadinti.. tai kas kiekvieną žingsni labai dvejoju.. :DUAyX1.jpg

O kur tas medines kriaunas gaut? Man irgi reikia. Kazkur maciau inete, bet kainavo kaip durtuvas  :)

O kur tas medines kriaunas gaut? Man irgi reikia. Kazkur maciau inete, bet kainavo kaip durtuvas  :)

Bent aš asmeniškai planuoju darytis pats. kadangi su medžiu nesipykstu ir + turiu SVT-40 durtuvą kurio rankena identiškai tokia pat tad turėsiu puiku pavyzdį ir manau pasidarysiu. :) 

Toks alia restauravimas vertes nepakels, pakels tik paciam restauratoriui plius malonumas pasikrapstyt... kriaunas darykit pagal pavyzdzius is akies ir medi po to pasendinkit o nenulakuokit....

Toks alia restauravimas vertes nepakels, pakels tik paciam restauratoriui plius malonumas pasikrapstyt... kriaunas darykit pagal pavyzdzius is akies ir medi po to pasendinkit o nenulakuokit....

vertės ir nesiruošiu kelti. užuot tokį išmetęs ar tesiog kurnors numesčiu ir butu gėda kam rodyt. Geriau bent minimaliai pabandysiu ipūst realu to daigto vaizdą. Kadangi turiu kelis durtuvus ir vienas iš ju SVT-40 manau šis puikiai atrodys kartu ant sienos su jais. :)

bėje gal turi koki patarimą kaip sendinti medi? butu tikrai naudinga.

Kaip pasidarysit ikelkit rezultata :) Arba galima pirkti :) https://www.skelbiu.lt/skelbimai/k-98-bakelitines-kriaunos-27224145.html

Butinai. :) Dėje tokios rankenos kokios tam linke man netinka :D

Edited by Taromatas

Butinai. :) Dėje tokios rankenos kokios tam linke man netinka :D

O man kaip stik :) Tik ant visai supuvusio biski gaila det uz tokia kaina, nors gal ir uzdesiu, bus creatyvinis vaizdelis ...  :D

Nieko geresnio neradau, nei citrinos rugstis, visus radinius is juodo tiktai taip valau, jeigu kaitinti ir kisti i visokius tepalus tai metalas sloksniuojasi ir atkrenta gabalais, elektrolize variantas, bet reikia stebeti procesa, o citrinke nesuvalgo taip metalo' bei apsaugo ji oksido plevele, as taip peilius is carbon steel'o apsaugau nuo korozijos :)

• Like 1

Nieko geresnio neradau, nei citrinos rugstis, visus radinius is juodo tiktai taip valau, jeigu kaitinti ir kisti i visokius tepalus tai metalas sloksniuojasi ir atkrenta gabalais, elektrolize variantas, bet reikia stebeti procesa, o citrinke nesuvalgo taip metalo' bei apsaugo ji oksido plevele, as taip peilius is carbon steel'o apsaugau nuo korozijos :)

Nejau citrinos rūgštelė geriau už actą ? 

Kaip pasidarysit ikelkit rezultata :) Arba galima pirkti :) https://www.skelbiu.lt/skelbimai/k-98-bakelitines-kriaunos-27224145.html

Na va kaip ir prašei įkeliu rezultatą. Aišku, blynas šiek tiek prisvilęs.. bet tikslas buvo toks: kriauneles daryti be įrankiu tik su peiliuku išdrožti, skyles ir tas negrežiau o pradeginau.. :D Ir medžio nelakavau o tamsinau su kalio permanganatu.. tad klaidu ir reikėjo tikėtis.. :D

yOrBA.jpg

• Like 7

Nu liuks... ant sieos gerai ziuresis

Puikiai atrodys jau prie kabančio SVT-40 palėpinio durtuvo. :)

Jau visa kolekcija SVT turiu:D

Na va kaip ir prašei įkeliu rezultatą. Aišku, blynas šiek tiek prisvilęs.. bet tikslas buvo toks: kriauneles daryti be įrankiu tik su peiliuku išdrožti, skyles ir tas negrežiau o pradeginau.. :D Ir medžio nelakavau o tamsinau su kalio permanganatu.. tad klaidu ir reikėjo tikėtis.. :D

Kalio permanganatas medžiui dažyti netinka - greitai blunka. Būna pirkti beicas medžio patamsinimui, spiritinis arba vandeninis, bet dabar jie nepigūs. Turiu šiek tiek nuo senų laikų nusipirkęs miltelių, tirpdomų vandeny. Ąžuolo ir riešutmedžio atspalvio. Rankenai reikėtų visai nedaug, galėčiau Jums truputėlį atsiųsti. Parašykit, jeigu reikia.

Kalio permanganatas medžiui dažyti netinka - greitai blunka. Būna pirkti beicas medžio patamsinimui, spiritinis arba vandeninis, bet dabar jie nepigūs. Turiu šiek tiek nuo senų laikų nusipirkęs miltelių, tirpdomų vandeny. Ąžuolo ir riešutmedžio atspalvio. Rankenai reikėtų visai nedaug, galėčiau Jums truputėlį atsiųsti. Parašykit, jeigu reikia.

medziui labai gerai tinka juodos arbatos nuoviras.

• Like 1

Nejau citrinos rūgštelė geriau už actą ?

Realiai, tai taip, jauciasi skirtumas, na ir kvapas nemalonus :)))
  • Like 1

Wow, super rezultatas, kriaunos labai derinasi su gelezte ir kaip jums taip pavyksta su peiliuku :) Turiu kaltus, gal ir man bandyt issidrozti :) 

Wow, super rezultatas, kriaunos labai derinasi su gelezte ir kaip jums taip pavyksta su peiliuku :) Turiu kaltus, gal ir man bandyt issidrozti :)

Svarbiausia neskubėti ir manau tikrai pavyks. :)

Aš restauruoju seną traktoriuką, geležį gana gerai nuo rūdžių valo: http://www.alloriginal.lt/auto-kosmetika/antikorozines-priemones/rustyco-rudziu-salinimo-gelis-1000ml.html . Kadangi man reikia nuimti rūdis ir toliau jau dažyti, tai tolimesnis procesas skiriasi, bet rūdis išvalgė gana gerai, tik negalima leisti išdžiūti.