Bendravimas su žemės savininkais
0

16 pranešimų šioje temoje

Recommended Posts

Labai svarbus reikalas, dažniausiai močiutės daržų mums negana. Kolegos pasidalinam patirtim kaip  sekas eit į kalbas su žemės savininkais, ar kokios derybos būna, kaip susitariat ir taip smagias istorijas:D

Dalintis šį pranešimą

Metalo detektoriai

Per tiek metu kiek kasinėju.Neleido viena karta.Ir tai buvo per kažkokia švente.Važiuodamas pamačiau kad traktorius aria buvusio kaimo vietoje.Labai toje vietoje norėjau pakasinėti nes vieta sena, Per ražienas nuskrendu prie traktoriaus.Pakeliu kepure -pasisveikinu kaip mokino senelis.Traktorius sustoja šalia manęs.Atsidaro durys išlenda traktoriaus purmonas(ne traktorininkas).Aš linksmai nusiteikęs prieinu arčiauPadėk dieve sunkiam .darbe sakau.Gal galėčiau po jūsų arima su detektorium pasivaiksčioti.Monetu,ir tai visokių pamestų niekučiu parankioti.Jei  rasiu ką nors vertingo ar netyčia lobi pasidalinsim.Ne jis man aš pats iš traktoriau susirenku.Aš pasimečiau.Net perklausiau.O tai ką susirenkat?Monetas.sako purmonas traktoriaus.Oho sakau jūs tikras unikumas.Aš tokio sugebėjimo neturiu todėl vaikštau su detektorium.Palinkėjau geros dienos.Ir išvažiau į kita suplanuota vietą.Kur radau idomių radinukų.Pasirodo tas veikėjas ir kitėm neleido.Bet vaikinai nukasė tą kaimeli naktimis.Ir nusiuntė nuotrauka ką ten rado jam.Su prierašu.O galėjom pasidalyti....Bet tamsta nenorėjai.....O taip su žmonėmis reikia kalbėtis.Daugumoje žmonės pakantūs mūsu hobiui.Bet kai susiduria su kaip aš vadinu pyderais kurie kasinėja pasietose laukose,arba neužkasa dobių.Tai labai sunkiai leidžiasi prikalbinami.Bet kadangi kur kasinėju žmonės mane pažysta ir žino kad tokių nesamonių nekrečiu gaunu leidima.Net suveda su kitais kaimynais ar giminėmis.Už tai Jiems didelis AČIŪ.Svarbiausia bendrauti.Nebūkit pikti.Kalbėkit su žmonėm paprastai normalia kalba,be mandrysčių.Žmonės labai nemėgsta pasipūtusių alia miesčionių kurie visus iš kaimo laiko aborgenais.Svarbiausia su nuoširdžiai ir atvirai bendrauti.Ar ūkininkas su nauju džipu ar eilinis pijokėlis sustojęs paklausti ar aukso radai:DKita karta tas pro šali einantis vietinis latriukas suteikia tiek naudingos infos kad juokia žemėtvarka ar archyvas nesuteikia.Ir aš nejuokauju.Kieno žemė,Koks rimtas ūkis buvo,Juo šeimininkai labai sena giminė .Kas dabar valdo.O paskui reikia tik patikslinti .Taigi atsiprašau už toki ilga postrigavima.Visiems gerų radinių po ritėmis. 

• Patiko 5
  • Dėkui 4

Dalintis šį pranešimą

Kolkas beveik visad kasiau tik savo žemėse, bet jos ne begalinės..Aišku pas gimines dar šiek tiek pas močiute, kaimynus. Stengiuos kaip sakant legaliai, kad kokiam besmegeniui užkliuvęs turėčiau ką atsako(nemėgstu rodyt agresijos, draugiška asmenybė):D Bet va taip su visai nepažystamais bendraut ta tema kaip ir neteko ir kažkaip galvoju bus žmogeliai visai savanaudiški ir nežinau kaip šnekėtis. Mandravotis nemėgstu, o kažko siūlytis nieko neradus irgi. Nors kiek teko su kaimynais šnekėtis tai jiem visai vienodai sako eik ieškok ir viskas:D

Dalintis šį pranešimą

teko vieną kartą susidurti su nežmoge, kuri pradžioje atsiuntė vaikus neaišku ko, o po to pati atlingavo, pasisveikinom, o ši ką čia vyrai darot ar leidimą iš savininko turit (nors ne ji šeimininkė, ten jos brolio su kuriuo susipykus, bet mes tik po to išsiaiškinom), tai pakėlė tokį alosą, kad susirinkom ir išvažiavom, pradėjo grasinti aplinkos apsauga (:D) suartam lauke. Nu visokių keistenybių ir būtybių būna, kartais nesuprasi. Toks perpektyvus laukas buvo, bet jau nugriebtas, taip kad nebegaila. o šiaip visi lyg ir geranoriškai, nenori kad kasiočiau tavo lauke, iškarto taip ir sakyk.

• Patiko 2

Dalintis šį pranešimą

taigi taigi šiandien teko garbė Joniškio rajone pasiknaisioti, žemės savininkė leido skersai išilgai 19 hektarų vaikščioti, kasti, perkasti ir užsikasti. šiaip jau antrą šeštadienį knisaus po pusdienį savo malonumui. ir ką, atvažiuoja policijos ekipažas. gražiai pravažiavo iki miško apsisuko, grįžo ir stovi šalia lauko. nu ką einu sau ir kaifuoju toliau, ekipažas juda po biški, na griūk negyvas. aš vos velku vikšrą (cielą) kaiščiai, na metalo panešt normaliai neina. susikaupė du pareigūnai atėjo pasilabinti. ar jūs žinote kad kasioti nelegalu, baikit sakau svaigti atėjau juodo metalo pasikasti, leidimą turiu. klausia o kieno žemėj kasiojat, sakau šeimininkės, nei vardo neklausė nieko, net mano vardo nepaklausė, sakau kas iškvietė, ai niekas sako. žmonėms tikrai su galva kartais negerai, sako na nekapinės ne kultūros paveldas, negaila, sekmės, tai sakau pastovėkit dar pasaugokit. reikės ir kitą šeštadienį važiuot žmones pratinti ne tik prie žvejų :P

• Patiko 5

Dalintis šį pranešimą

46 minutes prieš, Haitai76 parašė:

taigi taigi šiandien teko garbė Joniškio rajone pasiknaisioti, žemės savininkė leido skersai išilgai 19 hektarų vaikščioti, kasti, perkasti ir užsikasti. šiaip jau antrą šeštadienį knisaus po pusdienį savo malonumui. ir ką, atvažiuoja policijos ekipažas. gražiai pravažiavo iki miško apsisuko, grįžo ir stovi šalia lauko. nu ką einu sau ir kaifuoju toliau, ekipažas juda po biški, na griūk negyvas. aš vos velku vikšrą (cielą) kaiščiai, na metalo panešt normaliai neina. susikaupė du pareigūnai atėjo pasilabinti. ar jūs žinote kad kasioti nelegalu, baikit sakau svaigti atėjau juodo metalo pasikasti, leidimą turiu. klausia o kieno žemėj kasiojat, sakau šeimininkės, nei vardo neklausė nieko, net mano vardo nepaklausė, sakau kas iškvietė, ai niekas sako. žmonėms tikrai su galva kartais negerai, sako na nekapinės ne kultūros paveldas, negaila, sekmės, tai sakau pastovėkit dar pasaugokit. reikės ir kitą šeštadienį važiuot žmones pratinti ne tik prie žvejų :P

Gal kiek kitaip reikėtų į viską pažiūrėti. Iš kur pareigūnui žinoti, kad ne pilkapius kasinėji? :) Panašiai Apuolės senkapių plėšikai ir buvo prigauti. Atvirkščiai, smagu, kad pareigūnai pasitaikė tolerantiški. Vis dėlto, tai jų darbas.

• Patiko 2

Dalintis šį pranešimą

šiaip jausmas nelabai koks, sakyčiau jautiesi nesmagiai, atvažiuoja į užkampį ekipažas ir nujauti kad čia per metus gal vieną kartą pravažiuoja policija, supranti kad ganykloje (pievoje) vaikštinėji, jokių senkapių ar paminklų net šalia nėra, bet vis tiek nesmagu, šiaip neatvažiavo, akivaizdu kad kažkas paskambino (kam užkliuvau, pavydas), juolab kad ūkininkas (nuomininkas) sakė, jog čia jau anksčiau vaikštinėjo, kasiojo (kuom labai abejoju). Aš už tai kad kiekvienas dirbtų savo darbą tinkamai, bet ne kabintų makaronus, jeigu atvažiavo juodojo archeologo pakuoti, tai bent vardo pavardės būtų paklausę, nes ant kepurkės tik GARRET parašyta :ph34r:. Tolerantiški ? abejoju paprasčiausiai man atrodo nežino kas ir kaip, bandė paspausti kad nelegalu (kas tai brakonieriavimas su tinklais, su šaunamuoju ginklu vaikštau), bet pajuto kad žinau savo teises, niekur nebėgau, tempiu pilną kibirą šlamšto ir viskas ate, sekmės

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

o ir dar pamiršau visų kas žino paklausti, teko girdėti kad Šiaulių rajone KPD ruože pagal senąjį Kelmės plentą (kur vyko aktyvūs mūšiai) atvažiuoja kokie 3 prisistato neva kaip turintys leidimą iš KPD kasioti ir ieškoti apkasuose nabašnikų ir be jokių skrupulų prie savininko vaikštinėja (mat atrodo kad maustytojai). Kažkaip neteko sužinoti kad kažkas tokius leidimus KPD vardu išduotų, gal aš ne viską žinau?

Dalintis šį pranešimą

gali buti. leidimai isduodami archeologiniams rytimams, zvalgymams. 

tik vargu, ar apkasuose jie knistusi. nelabai juos domina, tai yra dar pilna piliakalniu ir kitu objektu, kuriems ir taip truksta resursu tirti.

greiciausiai mausto :)

Dalintis šį pranešimą

aš taip irgi pagalvojau kad mausto, nes neva pagrinde ieško vokiečių kareivių palaikų su žetonais, neva dideli pinigai jeigu ras ir identifikuos palaikus, aferistai, va tokius reikia gaudyti ir čirškinti

Dalintis šį pranešimą

Nemausto, vyručiai, nemausto. Leidimai kariu palaiku paieškai yra. Ne karta apie tokias paieškas rašė ir vietinė žiniasklaida, pvz. http://www.skrastas.lt/?data=2017-06-23&rub=1065924810&id=1498148561

Be abejo, gali būti, kad kažkas prisidengia tuo vardu, kad vyksta palaiku paieška. Tačiau asmeniškai pažįstu asmenis, kurie ieško palaiku oficialiai, su visais leidimais.

Dalintis šį pranešimą

15 valandas prieš , Haitai76 parašė:

o ir dar pamiršau visų kas žino paklausti, teko girdėti kad Šiaulių rajone KPD ruože pagal senąjį Kelmės plentą (kur vyko aktyvūs mūšiai) atvažiuoja kokie 3 prisistato neva kaip turintys leidimą iš KPD kasioti ir ieškoti apkasuose nabašnikų ir be jokių skrupulų prie savininko vaikštinėja (mat atrodo kad maustytojai). Kažkaip neteko sužinoti kad kažkas tokius leidimus KPD vardu išduotų, gal aš ne viską žinau?

Jei kyla įtarimų, visada galima į KPD pasiskambinti ir pasiteirauti ar teisėtai vykdomos paieškos. Turi būti unikalus kodas pagal kurį tau bus suteikta informacija. Manau, kasėjai turi jį žinoti ar turėti prie savęs. Kitu atveju, iškviesi policiją ir viskas. Pvz. UK, atitinkamose vietovėse, turiu reference numerį leidimui kasinėti. Jį privalau prie savęs turėti, jei kas panorės išsiaiškinti ar legaliai kasinėju. Nemanau, kad Lietuvoje kitaip yra. Plius, tokie dalykai turi būti derinami su žemės savininku. 

Kadangi mūsų žmonės geri ir patiklūs, todėl taip gaunasi.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

7 valandas prieš , Kortesas parašė:

Jei kyla įtarimų, visada galima į KPD pasiskambinti ir pasiteirauti ar teisėtai vykdomos paieškos. Turi būti unikalus kodas pagal kurį tau bus suteikta informacija. Manau, kasėjai turi jį žinoti ar turėti prie savęs. Kitu atveju, iškviesi policiją ir viskas. Pvz. UK, atitinkamose vietovėse, turiu reference numerį leidimui kasinėti. Jį privalau prie savęs turėti, jei kas panorės išsiaiškinti ar legaliai kasinėju. Nemanau, kad Lietuvoje kitaip yra. Plius, tokie dalykai turi būti derinami su žemės savininku. 

Kadangi mūsų žmonės geri ir patiklūs, todėl taip gaunasi.

Kadangi pas mus tai pusiau legalus užsiėmimas, tai apie kasinėjimų tvarką ir procedūrų standartizavimą niekas viešai nekalba.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

nemaišykim archeologų komandos ir trijų komandosų, jeigu archeologai visas tranšėjas bandytų perkasioti tai laiko neužtektų. Pagal KPD sistemą, yra paruošiamas projektas, surenkama komanda ir pirmyn, bet ne taip kad ant durniaus šiandien pas tave pakasiosim rytoj pas tavo kaimyną, tai tu jam pasakyk kad mes leidimus turim :lol:. Beje KPD sistemoje niekur neradau informacijos kad neatestuotam ir neprofesionalui būtų išduodami leidimai objektų (kaulų ar kapinių) paieškai. tie leidimai ale kaip projektas, tam tikroje vietoje tam tikrai paieškai.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

Net archeologai negali kasti be žemės savininkų sutikimo. Tie, kur kasa karių palaikus, turi būti prižiūrimi archeologo taip pat. Taip, archeologai rašo projektus, juos svarsto ir jei patvirtina, tik tada išduoda leidimą su unikaliu Nr. Na ir aišku tokie leidimai išduodami tik atestuotiems turėjams.

Dalintis šį pranešimą

Bent jau mūsų kaime sakydavo - kapų išniekininas ir knisimąsis po palaikus ieškant naudos sau yra pačio žemiausio lygio degradų užsiėmimas. Marodieriavimas. Ir nesvarbu ar tie palaikai 10 ar 1000 metų

• Patiko 4

Dalintis šį pranešimą

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

Susikurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijunkite
0

• Panašus turinys

• Parašė smiletaxi
      Parduodu XP Deus pilną su 11" rite, povandeninis komplektas, pinas xp mi-6, ausinės perdarytos į kitą rėmą su dežėm ir pirkimo dokumentais. Viskas kuo puikiausiai veikia, akumuliatoriai kaip nauji. Matosi naudojimo žymės, už vieną kainą gaunate visą komplektą.
      Galimas keitimas į Minelab CTX 3030 su mano priemoka.
      Tel: 860959441 arba į PM
    • Parašė Rolbolas
      Užduosiu gal ir kvailą klausimą-ar įmanoma tik su pinpointeriu pliaže bandyti ką nors rasti (aišku bandyti galima , bet ar verta)? 
      Esmė tame, kad busiu kur šilta ir daug pliažų,  bet  MD tikrai nesitemsiu :), nes tikrai ne tas kelionės tikslas .  MD naudojimas ir paieškos šioje šalyje leidžiamos.
      Dėkoju iš anksto.
    • Parašė gazeee
      Sveiki. Noriu paklausti toki paprasta klausimuką, kada vaikštos su MD? aš asmeniškai duodus tik naktimis, nes kiek suprantu su musu tokiais įstatymais tai tik naktimis begali ieškoti, neturint savo žemės ir t.t.t. Aš savo MD pasidariau apšvietimą, garso reguliatorių, pasikeičiau i rimtesne( papildoma bateria ne aaa) o i akumuliatoriu 2.8ah ir t.t.t.  Ačiū.