Ozi explorer (koordinaciu tinklas)
0

18 pranešimų šioje temoje

Recommended Posts

Metalo detektoriai

Neveikia naujos temos kūrimas forume, todėl bandau atsakydamas į jau esamą pranešimą, kuris arčiausiais temos.

Kalibravimas pagal keturis kampus, žemėlapio datum'as žinomas (tarkim jis geras pagal tai ką siūlo kiti forumai).

Finale kaip ir gaunamas geras (patenkinamas) rezultatas - keliai/objektai atitinka  savo vietą, bet yra bendras pasistūmimas. T.y. jei visą žemėlapį atitinkamai vienodai pastumčiau, viskas atsidurtų savo vietose.

Kodėl toks postūmis iš viso atsiranda ir kaip jis gydomas/eliminuojamas?

Ar tiesiog atitinkamai pastumti visus keturis kampus į reikiamą pusę? Bet tuomet gaunasi, kad kampai neatlieka visai savo funkcijos. Gal yra kokie nors tik postūmiui būdingi parametrai?

Ar čia, visgi, bus klaidingi parametrai kalibracijoje? Na, bet lygiai tos pačios pačios bėdos būdingos ir PKKA 25K žemėlapiams, pagal kuriuos iš esmės visos kalibravimo instrukcijos internete ir pateikiamos kaip de facto (na gerai, ten paprastai būna PKKA 100K).

kalibravimo_klaidos.jpg

Dalintis šį pranešimą

Geografinių koordinačių padėtis RKKA žemėlapiuose  šiek  tiek skiriasi ( specialiai paslinkta ) nuo Genštabo žemėlapyje esančių geografinių koordinačių padėtimi žemėlapyje, o kalibruoji pagal žemlapio kampus galbūt pagal genštabinių metodiką.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

Ačiū, nežinojau apie tokius defaultinius nuokrypius. Man jie dažnai pasitaiko pririšinėjant. Tad, jei jie tokie yra, atitinkamai pastumdamas visą žemėlapį aš visada pritempsiu jį prie man norimo vaizdo.

Mano pavyzdyje buvo įdėta vokiško 25K žemėlapio ištrauka. Bet žinant, kad jie čia visi daryti kopijuojant/remiantis Cariniais vienvarsčiais, tai gal tas pasistūmimas paveldėtas.

Dalintis šį pranešimą

Kažkada ir man buvo iškilusi problema su realaus kelio ,,nuvažiavimu" nuo žemelapio..pačiame ozike tokio finto nėra, bet šitame forume http://www.piterklad.ru/ seniai, seniai buvo patalpintas kaip ir įskiepis Ozikui. Parsisiuntus jį Ozike atsirasdavo galimybė visą žemėlapį ,,užnešti" ant nuvažiuoto track'o.. Jei reikia tokios funkcijos ir kertat rusiškai - pažiūrėkit ten..gal tema nebus kur nors labai giliai nukišta.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

On 2017-08-20 at 21:52, AndriussV parašė:

Sveiki ozi vartotojai, gal netycia zinote kokia cia naudojama koordinaciu sistema,niekaip neiseina rasti nustatymu bei prisristi?

Pabandyk Wgs84 su UTM projekcija.

14 valandas prieš , tirlimpampam parašė:

Kažkada ir man buvo iškilusi problema su realaus kelio ,,nuvažiavimu" nuo žemelapio..pačiame ozike tokio finto nėra, bet šitame forume http://www.piterklad.ru/ seniai, seniai buvo patalpintas kaip ir įskiepis Ozikui. Parsisiuntus jį Ozike atsirasdavo galimybė visą žemėlapį ,,užnešti" ant nuvažiuoto track'o.. Jei reikia tokios funkcijos ir kertat rusiškai - pažiūrėkit ten..gal tema nebus kur nors labai giliai nukišta.

Gal konkrečiau, kaip vadinasi? Susitvarkau su tuo nuvažiavimu barbariškais būdais, bet problema aktuali ir pati funkcija įdomi norisi normaliai tai spresti, nes tracking funkcija ne visad padeda. Čia kaip įskiepis? Ar nesugadina Crakint'o Ozio?

Dalintis šį pranešimą

On Sun May 06 2018 at 14:09, Ghostlead parašė:

Pabandyk Wgs84 su UTM projekcija.

Gal konkrečiau, kaip vadinasi? Susitvarkau su tuo nuvažiavimu barbariškais būdais, bet problema aktuali ir pati funkcija įdomi norisi normaliai tai spresti, nes tracking funkcija ne visad padeda. Čia kaip įskiepis? Ar nesugadina Crakint'o Ozio?

Oi tikrai nepamenu pavadinimo-senai tai buvo. Kai dasikasiu prie savo seno laptopo paziuresiu-gal nebūsiu istrynes visko..pas manęs ant cracint'o sukosi.

Dalintis šį pranešimą

38 minutes prieš, tirlimpampam parašė:

Oi tikrai nepamenu pavadinimo-senai tai buvo. Kai dasikasiu prie savo seno laptopo paziuresiu-gal nebūsiu istrynes visko..pas manęs ant cracint'o sukosi.

Temą ten jau radau, bet esmė kad iliustracijos su pavyzdžiais nebesitalpina jau, o failiukus parsisiunčiau..

Dalintis šį pranešimą

Ten vienas failas turėjo būti jei gerai pamenu. Jį padejus ar išarchyvavus i Oziko aplanką ir paleidus programą reikia surasti tą funkciją iššokančiame meniu...ar tai MOVING MAP, ar tai OPTION meniu juostoje atsiranda. Paspaudus ant jo belieka tik  kursoriaus klavišais stumdyti žemėlapį ir užnešti jį ant track'o.

Čia tiek miglotai pamenu iš senų savo vargų su ozi :)

Dalintis šį pranešimą

16 valandas prieš , tirlimpampam parašė:

Ten vienas failas turėjo būti jei gerai pamenu. Jį padejus ar išarchyvavus i Oziko aplanką ir paleidus programą reikia surasti tą funkciją iššokančiame meniu...ar tai MOVING MAP, ar tai OPTION meniu juostoje atsiranda. Paspaudus ant jo belieka tik  kursoriaus klavišais stumdyti žemėlapį ir užnešti jį ant track'o.

Čia tiek miglotai pamenu iš senų savo vargų su ozi :)

Va, radau! O aš dažniausiai prie tracko pritempinėdavau pasivažinėjes pagrindiniais keliais - rodydavo tą mėlyną liniją ir ant jos pritempinėdavau kampus. Ir ką, tikslumas garantuotas, bet gi nepridarysi kito rajono taip... Sakykit ponai  o kaip padarot su tuo trackingu? Nes jei iš kokio google maps pasidarau liniją ir ant jos pritempiu, kitą kart įjungus programą ta pati linija jau būna kitoj vietoj. Kaip tai suprasti?

vvvv.jpg

Dalintis šį pranešimą

Nežinau kaip padėt tamstos klausimu su Oziku, bet...yra vienas superinis apsas androidui..CUSTOM  MAPS vadinasi..paprasta ir efektyvi programa risant bet kokį žemėlapį..vieno lapo pririsimui sugaišti turbūt 10 proc. laiko ką sugaistum su Oziku,tikslumas priklauso nuo kruopštumo...minusas(jei tai minusas) nėra WP funkcijos... ir jokių kitų funkcijų ką turi Ozikas...bet tai ką siūlo tas apsas man per akis :)

• Patiko 2

Dalintis šį pranešimą

Pagaliau ir aš prisėdau prie Ozi‘ko. Ačiū už hint‘us. Tikrai forume aprašytas mistinis movemapcal.dat failas ir jo daromi stebuklai. Realiai jis vienodai pastumia visų kampų koordinates į norimą pusę, ką galima būtų padaryti ir rankomis (arba tiesiai .map faile su bet kokiu editoriumi), bet tikrai patogu/efektyvu.

Na, dabar tai jau pasipils lobiai : ]

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

On 2018-05-12 at 23:14, tirlimpampam parašė:

Nežinau kaip padėt tamstos klausimu su Oziku, bet...yra vienas superinis apsas androidui..CUSTOM  MAPS vadinasi..paprasta ir efektyvi programa risant bet kokį žemėlapį..vieno lapo pririsimui sugaišti turbūt 10 proc. laiko ką sugaistum su Oziku,tikslumas priklauso nuo kruopštumo...minusas(jei tai minusas) nėra WP funkcijos... ir jokių kitų funkcijų ką turi Ozikas...bet tai ką siūlo tas apsas man per akis :)

Čia vienas iš tų klausimų, kaip geriau su moterim ar su ranka?:lol: Man atrodo kol androidas bus gyvas Ozis bus nepakeičiamas. Nieko gudresnio kolkas nesišviečia o dėl mūsų kažkas nieko rimtesnio nekurs. Kalbant apie Custom Maps, pasibandžiau bet nesužavėjo. Dėl tikslumo konkrečiai, o Oziku jau įgudes, tai kaip ir pasitikiu nes pats žinau ką prikalibruoju ir tikslinu. Per tel ekranėlį tą padaryti taip tikslai iš tiesų nelengva.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

On 5/15/2018 at 10:44, Ghostlead parašė:

Čia vienas iš tų klausimų, kaip geriau su moterim ar su ranka?:lol:

Mano jaunystės laikais sakydavo ,,skonio reikalas" :D bet šitas irgi gerai :)

yra Ozi's, yra Custom maps ir yra Global mapper..o tiesa kažkur anapus arba per vidurį :)

• Haha 1

Dalintis šį pranešimą

42 minutes prieš, tirlimpampam parašė:

Mano jaunystės laikais sakydavo ,,skonio reikalas" :D bet šitas irgi gerai :)

yra Ozi's, yra Custom maps ir yra Global mapper..o tiesa kažkur anapus arba per vidurį :)

Mapperiui kolkas neradau jokio rimtesnio turorialo. Nesakau kad nėra, anksčiau esu mates kažkokiam rusiškam forume ir t.t. Bet esmė kame, kad jis nėra toks populiarus kaip ozis, nėra tiek video pamokų prikurta kaip ten koki trivarstį prisikalibruot ir panašiai...nėra ir ozikas taip sunku reikia laiko ir dirbio aišku bet netikiu kad mapperis paprastesnis.

Dalintis šį pranešimą

O kaip su oziku konvertuoti  vektorinį failą taip kad jį suprastų tas pats ozikas ,tarkim aš iš geoportalo parsisiunčiu shp, tiff, dgn ar dwg formatu kpd ribas? Global mapper konvertaciją > atsidarai failą ir eksportuoji į tavo gpsui suprantamą formatą ,vienžo du paspaudimai,tas pats ir su rastriniais failiukais+ rišti žemėlapius gali ant kiek nori piketų.

• Dėkui 1

Dalintis šį pranešimą

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

Susikurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijunkite
0

• Panašus turinys

• Parašė Termas
      Kalibravimas pagal keturis kampus, žemėlapio datum'as žinomas (tarkim jis geras pagal tai ką siūlo kiti forumai).
      Finale kaip ir gaunamas geras (patenkinamas) rezultatas - keliai/objektai atitinka  savo vietą, bet yra bendras pasistūmimas. T.y. jei visą žemėlapį atitinkamai vienodai pastumčiau, viskas atsidurtų savo vietose.
      Kodėl toks postūmis iš viso atsiranda ir kaip jis gydomas/eliminuojamas?
      Ar tiesiog atitinkamai pastumti visus keturis kampus į reikiamą pusę? Bet tuomet gaunasi, kad kampai neatlieka visai savo funkcijos. Gal yra kokie nors tik postūmiui būdingi parametrai?
      Ar čia, visgi, bus klaidingi parametrai kalibracijoje? Na, bet lygiai tos pačios pačios bėdos būdingos ir PKKA 25K žemėlapiams, pagal kuriuos iš esmės visos kalibravimo instrukcijos internete ir pateikiamos kaip de facto (na gerai, ten paprastai būna PKKA 100K).

• Parašė AndriussV
      sveiki gal kas naudojaties ozi explorer, turiu sena topo maps 1916 lietuvos, bet nzn kokia naudojama koordinaciu sistema,gal kas zinote?