Leidimas kasineti is savivaldybes
0

13 posts in this topic

Recommended Posts

Radau cia kolegos istorija tai pakopinsiu del idomumo padiskutuoti.

Kasinejant valstybineje zemeje papuoliau. atvyko seniune, savivaldybės viesosios tvarkos atstovas, policija.
Zona ne raudona, pagal valstybini istatyma draudziama ieskoti lobiu ( toje vietoje ju tikrai nera ir negali buti). pagal valstybini istatyma, md naudoti nedraudzia, tik isskyrus lobius.
Viesosios tvarkos atstovas aiskina jog taip sudarkiau gerbuvi ir tai traktuoja kaip siukslinina.
Policija isvis nzn nuo kurios buses pradeti. 1f642.png:)
Idomiausia yra tai, jog savivalda yra nustaciusi, kad galima kasineti issiemus leidima kuri isduoda pati savivalda ir leidimas mokamas. BET PAGAL RESBUBLIKINI KASINETI PALEI ISTATYMA GALIMA JEI NERENKI "REALIKTU" KURIU AMZIUS DAUGIAU NEI 20ar 50metu (neatsimenu)
Tai kuris istatymas auksciau, Resbublikinis ar vietos savivaldos???
IR KAIP ELGTIS SIOJE SITUACIJOJE??????

P.S. pasizadejau aplinka sutvarkyti, tad greblys jau rankose.

[pratesimas siandien]

TESIANT VAKARYKSCIA TEMA:
Siandien nuvikau i savivaldybe kur buvo surasytas protokolas, parasiau pasiaiskinima ir t.t.
Baudzia uz "KITUS KASINEJIMO DARBUS" viesose erdvese be leidimo. Ne uz kazko ieskojima ir pan. Bauda yra nuo 30 iki 140€. man paskirta puse minimalios 15€. 
Apie tai jog kitas istatymas nedraudzia atlikti paiesku ir rinkti daiktus iki 50m senumo niekas nenori net girdeti. ZODZIU ISTATYMAS ISTATYMUI PRIESTARAUJA.
O DABAR KAS LIECIA LEIDIMUS:
Juos galima issiimti savivaldybese, parasant prasyma, norodant kodel ten atliksi tokius darbus ir pan. (pamestas vestuvinis ziedas ir t.t. 1f642.png:) ) Bei priklausomai nuo vietoves kur atliksi darbus suderini ir "gauni" parasa is kt savivaldos instanciju atstovu. Mano atveju pazymeta propieriuose. Pas savivaldos architekta suderini plana padarai brezinuka kurioje vietoje kasinesi.
Mano atveju, pridedu ir ikainius, kurie yra mano raj. savivaldybeje, ikainiai yra vienos dienos

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

9.jpg

 • Like 2
 • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metalo detektoriai

Ačiū už informaciją. Matyt gautas nurodymas iš viršaus "bausti ne pasigailėti" bet kokiu pretekstu.

Tai už ką buvo surašytas protokolas? Už kasimą ar už md naudojimą? Gal tranšėjas kasėt ir "pamiršot" užkast? Advokatas manau užginčytų tokią baudą be vargo, bet, nežinant visos situacijos sunku ką komentuot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

užuojauta, nuoširdžiai, bet būčiau linkęs pasiginčyti kad ir teisme, apie kokius žaliųjų plotų kasimus šneka, čia ne vandentiekio prisijungimas ir ne perkasimas griovių, čia šiukšlių (ne archeologinių radinių) rinkimas. palaukit gerbiamieji, miškuose vaikščioti ir rinkti grybus galima, o šiukšlių rinkti negalima, manyčiau žmogaus teisių pažeidimas. leidimų išdavimas tai yra absoliuti nesąmonė, čia ne statyboms kasimai ir projektą daryti kad žiedą surasti nebejuokaukit. nežinau nežinau aš ginčyčiau. tegul paskaičiuoja sugadintą gerbūvį konkrečiai su nuotraukom, prašau atlyginkit kolega (jeigu perkasėt skersai išilgai ir neužkasėt) ir viskas apie visą kitą tegul nesvaigsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuriamas precedentas pagal kurį visus trumpins. Jei jau žodis "darbai" yra, tai turi būti atlygis\darbo santykiai.  Tai tada ir leidimo statybom (kokiom statybom?!?) ir individualios veiklos pažymėjimo reikalaus. O statybose privaloma spec apranga (šalmas), sugumo instruktažas, sveikatos patikrinimas ir t.t. ir pan.

Mano šuo kai savo š nori užkast oho kokias duobes rausia - ir neužkasa, rūpūžė. Tai gal jam šalmą taip pat uždėt ir leidimą "statyboms" pradėt rūpint?

Jei yra galimybių - baudą ginčykit.

 

Ale gerai Joniškyje - pasakai, kad bobutė Žiedelį pametė, susimoki keliasdešimt eurų, atsivarai buldozerį, brigadą su md ir dirbi sau visą dieną visiškai legaliai! :-) Situacija grynai iš piršto laužta, tiesiog gautas nurodymas žūt būt už ką nors baudą išrašyt.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senas sovietinis posakis ,,duokit man žmogų, o straipsnį pritaikysim" pasirodo ir šiais laikais puikiai veikia. Kažkada seniai šiame forume buvo diskutuota šita tema ir buvo apkalbėta, kad tik laiko klausimas kada kastuvo brolius pradės traukti pagal visokius vietinės reikšmės potvarkius ar sprendimus. O mano asmeninis susidūrimas su pakankamai geranorišku girininku ar kokiu ten miškinuku senais laikais man leido suprasti, kad miškuose ir valstybinėse žemėse kasinėti aš nebenoriu :) labai jau nepadorios sumos už miško paklotės ardymą,žolyčių žudymą ir velėnos judinimą..

O šiuo konkrečiu atveju yra du variantai: nuryti karčią piliulę ir sumokėti 15 eurų pripažystant savo kaltę arba apskųsti baudą. Čia jau nuo istorijos herojaus pasiutimo ir užsispyrimo priklauso :)

Edited by tirlimpampam
 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

jei ne apzeldintuose plotuose, del ko gali nukenteti vaizdas, tai cia kazkokia konkreti nesamone...

tai jei nuspresi laukuose slieku pasikasti, bauda 30 EUR uzkabins?

nu o tai kur kasineta? miesto zaliose zonose? ar dirbamuose laukuose?

ir duobes gal neuzkastos ir metro gylio? :)

jei tiesiog valstybiniuose laukuose, tai situacija tragiska. tiek zmoniu sugaisinta, kad valstybe gautu 15 EUR. kuras visiems daugiau kainavo, jau nekalbant apie darbo laika tiek zmoniu, kiek ji ikainuoti? jei ne zeldinius perkasinejo, tai daugiau zalos valstybei padare savivaldybes darbuotojai, o ne kasinetojas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema ne tame, kad sumokėjo 15Eur, o tame, kad kitą kartą, tas pats kolega jau mokės pilną baudą, nes jau buvo baustas ir kad pritaiko va tokį straipsnį baudai skirti. Vien ko vertas užrašas "dėl leidimo atlikti žemės drbus". Čia iš lempos sugalvotos kažkokios rinkliavos statybininkams. Baigiamosiose nuostatose nėra nieko parašyta apie darbus elementarioje pievoje, kuri nėra "gazonas" (barbarizmas, skolinys iš prancūzų kalbos, reiškintis dekoratyvinę veją, gėlyną), nebent kolega pasikasinėjo miesto aikštės gėlyne ir visur kalba eina apie miesto viešojo naudojimo  t.y. sukurtos, pastatytos arba prižiūrimos teritorijos.

  Aš ginčyčiau, nes atvejis akivaizdžiai pritemptas (jei ten tikrai buvo pieva, o ne veja miesto centre)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pagal duotas nuorodas, tai siaip panasu, kad gazona rause.

Kitas niuansas, kad prideti dokumentai yra zemes darbams statyboms. Statybu nera. Kuo remiantis surasytas protokolas...? Koks straipsnis irasytas protokole?

Jei zolynus kniso, labiau tinkamas butu koks nors svetimo turto niokojimas, ar chuliganizmas, bet ne statybos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

čia dėl aiškumo kas ir man pačiam buvo neaišku iki galo, skaityti nuo 5 dalies :blink:

Straipsnio redakcija įsigalioja nuo: 2017-01-01
Teisės akto redakcija įsigalioja nuo: 2017-12-01
Teisės akto statusas: Galiojantis
Straipsnis tekste
 
 • 314 straipsnis. Kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimas

  1. Įstatymuose nustatytų kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimas

  užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų šešiasdešimt eurų.

  2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų aštuoniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

  3. Įstatymuose nustatytų kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimas atliekant tvarkybos, statybos darbus, šių darbų projektavimo ar planavimo darbus

  užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

  4. Šio straipsnio 3 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio keturių šimtų iki dviejų tūkstančių keturių šimtų eurų.

  5. Kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų paieškos vykdant kasinėjimus ar naudojantis metalo ieškikliais arba bet kokia kita paieškos įranga reikalavimų pažeidimas

  užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų šešiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų.

  6. Šio straipsnio 5 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

  užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų šešiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių trijų šimtų eurų.

  7. Už šio straipsnio 5, 6 dalyse numatytus administracinius nusižengimus privaloma skirti nusižengimo padarymo įrankių, priemonių ir uždraustos veikos rezultatų konfiskavimą.

   

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yra esminis niuansas, kalba eina apie "Kultūrinę vertę" turinčių daiktų paiešką. Kol ekspertai nepasakė, kad daiktas turi kultūrinę vertę, tol jis neturi tokios vertės (o netyčia  suradus galimai turintį kultūrinę vertę turintį daiktą, yra duodama savaitė pristatyti KPD arba kol neieškoma saugojamoje paveldo teritorijoje. O jei nieko tokio nebuvo iškasta (ar fiksuoti radiniai, surasti toje pievoje???), ir kasta buvo nesaugomoje teritorijoje tai nėra nusikaltimo sudėties, nes ieškoti galima daiktų, kurie neturi kultūrinės vertės. Visas nusižengimas yra pievos sugadinimas. Čia mano asmeninė nuomonė.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Į temą, modifikuotas anekdotas:

Ėjo Štirlicas mišku ir pamatė žmones su lazdom. "Slidininkai" - pagalvojo Štirlicas. "Štirlicas" - pagalvojo žvejai detektoristai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

 • Similar Content

  • By vovikkk11
   Gal kas ka nors zino apie tai,pasidalinkit straipsniais ar kokia informacija?
  • By vovikkk11
   Gal kas ka nors zino apie tai,pasidalinkit straipsniais ar kokia informacija?
  • By adzius
   Sveiki, į kablio forumą jungiuosi iš keleto kompiuterių ir vieno arba dviejų android įrenginių, nes rašo, jog pass netinka. Turėjau ir žinojau slaptažodį, bet kažkas atsitiko ir nebegaliu iš įrenginių prisijungti. Mėginau net ir kitas variacijas, kurias galėjau naudoti, kaip pass, bet daėjau iki laikino blokavimo. Tai laimė, kad viename iš įrenginių pailkęs automatinį slaptažodžio užpildymą ir tik jame pasijungiau, kad parašyčiau čia žinutę (niekas kitas prie to įrenginio negalėjo prieiti ir slaptažodžio negalėjo pakeisti. Panašu, jog čia neveikia ir funkcija ,,užmiršau slaptažodį", nes bent keletą kartų bandžiau atsisiųsti naują ir nė karto žinutė iki pašto nedaėjo (paštas teisingas). Parašyti į supportą taip pat neišeina. Dėl to pakūriau šitą tema. Gal kaip nors puslapio adminai man galėtų pagelbėti?
  • By Gustas
   Sveiki taigi noriu vel nusipirkti detektoriu ir ieskau kompanijos ieskojimui!!