Kaip neužsitraukti nemalonės radus daiktą ?
1 1

9 pranešimų šioje temoje

Recommended Posts

Pradėsiu nuo to, jog turiu du kaimus ir viename reguleriai lankausi. Turiu metalo detektorių pažaisti senelių lankose ir pievose. Pamiškėje yra buvę apkasai, senos sodybos kur likę tik pamatai....sudegusios ar pan. Teko rasti visokių sagų, žiedų, sagių, auskarų ir t.t. Netoli randasi keli prūdai tai ketinu pažvejoti ir su magnetu. Neesu kolekcionierius, neperku, neparduodu ir nesidomiu aukcionais. Ieškojimas man tiesiog smagus laiko praleidimas, traukia ta nežinomybė matyt ir vienišos vietovės su savotiška "paslaptimi".

Skaičiau įtatymus, kad jeigu randi senesnį daiktą negu 50 metų privalai priduoti į KPD ( Lietuvos kultūros departamentas) per 7 dienas.  Su tuo viskas kaip ir aišku, tačiau jeigu aš radau daiktų, kurių negaliu indentifikuoti ar jie apskritai istoriniai ar šiaip metalo gabalai, ką man daryti jog neužsitraukti nemalonės ?

Aš net bijau dabar postinti nuotraukas ką radau, nes kažkas ims mane ir paskųs, ale esu koks nors plėšikas. Nemalonumų noriu mažiausiai, tačiau tuo pačiu knieti sužinoti ir ką turiu. 

Tai gi mano klausimai :

A: Ką daryti radus senesnę monetą negu 50 metų ?
B: Ką daryti radus neaiškų daiktą ? (nors tikslai nėra savanaudiški iš esmės).

Prašau patarkite ir patirties, kas galite.

Redaguota Upelis

Dalintis šį pranešimą

Metalo detektoriai
1 minute prieš, Upelis parašė:

Pradėsiu nuo to, jog turiu du kaimus ir viename reguleriai lankausi. Turiu metalo detektorių pažaisti senelių lankose ir pievose. Pamiškėje yra buvę apkasai, senos sodybos kur likę tik pamatai....sudegusios ar pan. Teko rasti visokių sagų, žiedų, sagių, auskarų ir t.t. Netoli randasi keli prūdai tai ketinu pažvejoti ir su magnetu. Neesu kolekcionierius, neperku, neparduodu ir nesidomiu aukcionais. Ieškojimas man tiesiog smagus laikos praleidimas, traukia ta nežinomybė matyt ir vienišos vietovės su savotiška "paslaptimi".

Skaičiau įtatymus, kad jeigu randi senesnį daiktą negu 50 metų privalai priduoti į KDP per 7 dienas.  Su tuo viskas kaip ir aišku, tačiau jeigu aš radau daiktų, kurių negaliu indentifikuoti ar jie apskritai istoriniai ar šiaip metalo gabalai, ką man daryti jog neužsitraukti nemalonės ?

Aš net bijau dabar postinti nuotraukas ką radau, nes kažkas ims mane ir paskųs, ale esu koks nors plėšikas. Nemalonumų noriu mažiausiai, tačiau tuo pačiu knieti sužinoti ir ką turiu. 

Tai gi mano klausimai :

Prašau patarkite ir patirties, kas galite.

Kreipiatės į artimiausią KPD skyrių ir parodot ką radot. Ir tas senelių laukas, reikia tikėtis, nepapuola į KVR registrą: https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-search

Dalintis šį pranešimą

Tikrai nepapuola. Yra kapinės netoli, žinau net dvi, kurios nėra įtrauktos šitame žemėlapyje. Bet niekada net mintis nebuvo šovus bimbinėti aplink piliakalnius ar kitus svarbius istorinius objektus.

Tai tas galioja bet kokiam daiktui, jeigu tai moneta, saga ar pan ? privalau susisiekti ?

Dalintis šį pranešimą

Taip parašyta įstatyme. Yra daug nepažymėtų ir mokslui nežinomų vietų, kurios dar laukia, kol bus atrastos ir ištirtos profesionaliai.

Dalintis šį pranešimą

5 hours ago, Adminas said:

Taip parašyta įstatyme. Yra daug nepažymėtų ir mokslui nežinomų vietų, kurios dar laukia, kol bus atrastos ir ištirtos profesionaliai.

Ir ką šis įstatymas sako ? kad mane gali uždaryti nes aš rausdamas bulves radau smetonišką monetą ?

Dalintis šį pranešimą

Pone, jūs uždavinėjate provokacinius klausimus. :-) Nejaugi jūs tikitės, jog čia kas nors jus paskatins nesilaikyti įswatymų? :-)

Visame tame turėtų būti protingumo kriterijus: nemanau, kad valdžią domina įprastiniai, kasdieniniai, labai plačiai paplitę objektai, kurie neneša papildomų žinių apie vietovę (čia mano asmeninė nuomonė). Bet įstatymas surašytas taip kaip surašytas ir mes džiaugiamės, jog nėra visiško draudimo užsiimt šia veikla. Buvo precedentas, kaip kasėjas nunešė senesnių nei 50 metų sovietinių kapeikų, ir KPD atsisakė jas priimt, nors pagal įstatymą yra reikalavimas tokius radinius pristatyti.

Dalintis šį pranešimą

38 minutes ago, Nagas said:

Pone, jūs uždavinėjate provokacinius klausimus. :-) Nejaugi jūs tikitės, jog čia kas nors jus paskatins nesilaikyti įswatymų? :-)

Jeigu jūs į tokius klausimus žiūrite kaip į provokaciją, čia jau jūsų problema. Aš tuo neužsiimu.

Visame tame turėtų būti protingumo kriterijus: nemanau, kad valdžią domina įprastiniai, kasdieniniai, labai plačiai paplitę objektai, kurie neneša papildomų žinių apie vietovę (čia mano asmeninė nuomonė). Bet įstatymas surašytas taip kaip surašytas ir mes džiaugiamės, jog nėra visiško draudimo užsiimt šia veikla. Buvo precedentas, kaip kasėjas nunešė senesnių nei 50 metų sovietinių kapeikų, ir KPD atsisakė jas priimt, nors pagal įstatymą yra reikalavimas tokius radinius pristatyti.

Tik bėdos gali prisišaukti su tokiais protingumo kriterijais.

Dalintis šį pranešimą

Na jūs kaip ir pats atsakėt į dalį klausimų. Tiesiausas būdas prisišaukti bėdos - demonstruoti tikrą archeologiją. viešai. Piktintis nėra ko, žmogus jums atsakė labai teisingai. Būta forume ir provokacijų.

Dalintis šį pranešimą

1 hour ago, Adminas said:

Na jūs kaip ir pats atsakėt į dalį klausimų. Tiesiausas būdas prisišaukti bėdos - demonstruoti tikrą archeologiją. viešai. Piktintis nėra ko, žmogus jums atsakė labai teisingai. Būta forume ir provokacijų.

Man nepatiko jo piaras ir viskas, nėra jokių pykčių.

Kaip suprantu, niekas nenori čia viešos ir atviros diskusijos tokia tema ar neišsisukinėjant konstruktyviai atsakyti į klausimus. 
Todėl rakinu temą.

Redaguota Upelis

Dalintis šį pranešimą

Svety
Ši tema yra užrakinta.
1 1