Kokiose vietose randami lobiai?
0

159 pranešimų šioje temoje

Recommended Posts

Labas visiems,

manau visiems būtų įdomu žinoti tas vietas, kur dažniausiai buvo rasti lobiai.

Lobių paieška uzsiimu jau kelis metus, teko rasti visokiausių sendaikčių, teko rasti ir taip vadinamų

lobių. Lobių paiešką galima pagreitinti, kai žinoma bent apytikslė vieta kur jo ieškoti.

Būtinai apieškau visus storiausius medžius- ąžuolus, ne kartą teko prie jų rasti šį tą,

esant senoje sodyboje, reikia tikrinti senas daržines(vidury daržinės iki 1m. gylio)

nepamirštu legendos apie tai jog senoveje žmonės tikėjo(statant namą) po palangemis padėti šventi ir brangūs daiktai

saugo namus nuo negandų, taip pat dėdavo pinigus ant kiekvieno namo pamatų kampo.

Gal Jūs turite isimintinų vietų, kur radote šį tą?

Dalintis šį pranešimą

Metalo detektoriai

Gerb. Lopeta,

manau ne tuo adresu kreipiatės. Informacijos kur kasti neteikiame ;) Laikomės neoficialios taisyklės. Niekada vietovių bereikalo neminim, kad išvengti masinių kasinėjimų :)

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

mane labiau domina ne vietoves, o vietos(langu remai, palanges, paliepes,medziai,... zodziu legendos) as Jums galiu isiuntineti mase senoviniu zemelapiu su tiksliais kaimu bei pastatu breziniais, bet lobio ten nerastu niekas, nebent zinotu kokia tai legenda ir pagal ja bandytu ieskoti

Dalintis šį pranešimą

kažkokios keistos šitos kalbos apie lobius...gal klystu, tik priminsiu

4.65 straipsnis. Lobis

1. Lobis – tai žemėje užkasti ar kitaip paslėpti pinigai arba vertingi daiktai, kurių savininkas negali būti nustatytas dažniausiai dėl to, kad praėjo daug laiko nuo jų užkasimo.

2. Nuosavoje žemėje ar kitame nuosavybės teise radusiam asmeniui priklausančiame daikte rastas lobis tampa jį radusio asmens nuosavybe.

3. Svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte ieškoti lobio draudžiama. Pažeidęs šią nuostatą asmuo negauna jokios rasto lobio dalies, ir visas rastas lobis tenka žemės ar kito daikto, kuriame buvo rastas lobis, savininkui.

4. Asmuo, kuris rado lobį svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte atsitiktinai arba turėdamas savininko leidimą ieškoti lobio, gauna vieną ketvirtadalį lobio, o kiti trys ketvirtadaliai tenka žemės ar kito daikto, kuriame buvo rastas lobis, savininkui, jeigu jie nesusitarė kitaip. Susitarimas turi būti rašytinis.

5. Jeigu vertybių kasimas arba ieškojimas priklausė tarnybinėms lobį radusio asmens pareigoms, šis asmuo neįgyja nuosavybės teisės į rastą lobį ar jo dalį.

6. Jeigu istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę turintis lobis yra paimamas pagal įstatymą visuomenės poreikiams, asmenims, turintiems teisę pagal šį straipsnį įgyti nuosavybėn lobį ar jo dalį sudarančius daiktus, turi būti teisingai atlyginama.

• Patiko 1

Dalintis šį pranešimą

nu gal as ca ne i tema bet idomiai rasot kazin kiek jusu bega ieskot zemes savininko gaunat zemelapi su pazymetu tasku kuris randasi pamiskeje ir ka ieskot kam ta pamiske priklauso nemanau man atrodo vaziuojat ir kasat taip kad tie istatymai, nuostatos visiem aiskus ir nera ko cia juos kartot, zmogus norejo paklausinet ne konkreciu vietu o tik apytiksliai kur ieskot pvz kaip minejo darzinese suliniuose ir t.t... taip kad bukim draugiski ikoi9

Dalintis šį pranešimą

man nereikia jokiu nuorodu as savaip galiu pasakyt man bet kos senas daiktas kuris yra sveikas ar turi kazkokia verte yra lobis atmetus kamstuks nu kas nores tas supras

Dalintis šį pranešimą

esu surinkes alaus bravaru buteliu ir kamsteliu,kitokiu buteliu, indu-leksciu, puodeliu, sakuciu,saukstu, senu laikrasciu,knygu, kalendoriu....

tai yra radiniai, lobiu as vadinu tai kas buta specialiai paslepta, kitais atvejais pamesta, ar uzmirsta. Pvz, 2009 rudeni draugas pasikviete

patikrinti jo zemeje esanti plota, kuriame pagal seno zmogaus pasakojima pries kara buvo uzkastos dezes. viena deze radom. medineje dezeje buvo sudeti vokiski kalvio irankiai, siandien kiekvienas kalvis svajotu apie tokius, visi sutepti tepalu ir suvynioti i medziagas. Manau, si radini galiu vadinti lobiu, nors jis pinigine israiska ir nera vertingas.

Dalintis šį pranešimą

čia iš jūsų pateiktos nuorodos:

Svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte ieškoti lobio be savininko sutikimo draudžiama, o toks sutikimas turi būti rašytine forma (CK 4.65). Dažniausiai tokio sutikimo lobių ieškotojai neturi, o vėliau to neįmanoma nustatyti, kvalifikuoti bei įrodyti, kad padarytas teisės pažeidimas.

akivaizdus įstatymo iškraipymas

rašytinis leidimas jokiu įstatymu nenumatytas, todėl ir kalbėti apie teisės pažeidimą beprasmiška;

rašytinis susitarimas (ne leidimas) reikalingas tik norint pasidalinti lobį kitaip, negu numato įstatymas

nenuostabu, kad žurnalistai, naudodamiesi tokiomis interpretacijomis, o ne pačiais įstatymais, prikuria visokių pasakų

Dalintis šį pranešimą

buvau uzsukes i sena sodyba ku mano ziniom jau apie 10m niekas negyvena bet ranka prie sirdies pridejes galiu pasakyt kad i vidu uzeit tikrai neisdrysau apejau aplink ir viskas kaip kolega minejo toliau paieskas tesiau laukuose kur radiniai ivairios traktoriu ir ju padargu dalys ert444 ert444 bet nenusimenu kada nors ir i mano kiema ateis svente frty as siame reikale naujokas jei ka dar visai zalias fertye

Dalintis šį pranešimą

is tu prasymu taip iseina-karta ejau pratikrint viena vieta,pazystamo zemej su leidimu.atejes paziuret ka radau pradejo verkt,girdi gal tu cia nekasinek,nes pieva israusi,lyg juokais sako as pats lobi cia uzkases tai dar rasi...nors as ten nieko ypatingo neradau,siek tiek lauzo ir tarybini medali gddrrgd5 .taip kad is tu prasymu nieko gero,nieks taves neleis i gera vieta 456yghj5

Dalintis šį pranešimą

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėt komentuoti

Jums reikia būti užsiregistravusiam kad galėtumėt komentuoti

Susikurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų naujoje svetainėje

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijunkite
0