Kokiose vietose randami lobiai?
0

159 posts in this topic

Recommended Posts

Labas visiems,

manau visiems būtų įdomu žinoti tas vietas, kur dažniausiai buvo rasti lobiai.

Lobių paieška uzsiimu jau kelis metus, teko rasti visokiausių sendaikčių, teko rasti ir taip vadinamų

lobių. Lobių paiešką galima pagreitinti, kai žinoma bent apytikslė vieta kur jo ieškoti.

Būtinai apieškau visus storiausius medžius- ąžuolus, ne kartą teko prie jų rasti šį tą,

esant senoje sodyboje, reikia tikrinti senas daržines(vidury daržinės iki 1m. gylio)

nepamirštu legendos apie tai jog senoveje žmonės tikėjo(statant namą) po palangemis padėti šventi ir brangūs daiktai

saugo namus nuo negandų, taip pat dėdavo pinigus ant kiekvieno namo pamatų kampo.

Gal Jūs turite isimintinų vietų, kur radote šį tą?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Metalo detektoriai

Gerb. Lopeta,

manau ne tuo adresu kreipiatės. Informacijos kur kasti neteikiame ;) Laikomės neoficialios taisyklės. Niekada vietovių bereikalo neminim, kad išvengti masinių kasinėjimų :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aciu, gerb. Kortesai

visiskai sutinku su jusu nuomuone, nesiruosiu atimineti svetimo lobio, taisykliu laikausi ir nekasineju kur papuola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mane labiau domina ne vietoves, o vietos(langu remai, palanges, paliepes,medziai,... zodziu legendos) as Jums galiu isiuntineti mase senoviniu zemelapiu su tiksliais kaimu bei pastatu breziniais, bet lobio ten nerastu niekas, nebent zinotu kokia tai legenda ir pagal ja bandytu ieskoti

Share this post


Link to post
Share on other sites

kažkokios keistos šitos kalbos apie lobius...gal klystu, tik priminsiu

 

4.65 straipsnis. Lobis

1. Lobis – tai žemėje užkasti ar kitaip paslėpti pinigai arba vertingi daiktai, kurių savininkas negali būti nustatytas dažniausiai dėl to, kad praėjo daug laiko nuo jų užkasimo.

2. Nuosavoje žemėje ar kitame nuosavybės teise radusiam asmeniui priklausančiame daikte rastas lobis tampa jį radusio asmens nuosavybe.

3. Svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte ieškoti lobio draudžiama. Pažeidęs šią nuostatą asmuo negauna jokios rasto lobio dalies, ir visas rastas lobis tenka žemės ar kito daikto, kuriame buvo rastas lobis, savininkui.

4. Asmuo, kuris rado lobį svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte atsitiktinai arba turėdamas savininko leidimą ieškoti lobio, gauna vieną ketvirtadalį lobio, o kiti trys ketvirtadaliai tenka žemės ar kito daikto, kuriame buvo rastas lobis, savininkui, jeigu jie nesusitarė kitaip. Susitarimas turi būti rašytinis.

5. Jeigu vertybių kasimas arba ieškojimas priklausė tarnybinėms lobį radusio asmens pareigoms, šis asmuo neįgyja nuosavybės teisės į rastą lobį ar jo dalį.

6. Jeigu istorinę, kultūrinę ar archeologinę vertę turintis lobis yra paimamas pagal įstatymą visuomenės poreikiams, asmenims, turintiems teisę pagal šį straipsnį įgyti nuosavybėn lobį ar jo dalį sudarančius daiktus, turi būti teisingai atlyginama.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu gal as ca ne i tema bet idomiai rasot kazin kiek jusu bega ieskot zemes savininko gaunat zemelapi su pazymetu tasku kuris randasi pamiskeje ir ka ieskot kam ta pamiske priklauso nemanau man atrodo vaziuojat ir kasat taip kad tie istatymai, nuostatos visiem aiskus ir nera ko cia juos kartot, zmogus norejo paklausinet ne konkreciu vietu o tik apytiksliai kur ieskot pvz kaip minejo darzinese suliniuose ir t.t... taip kad bukim draugiski ikoi9

Share this post


Link to post
Share on other sites

man nereikia jokiu nuorodu as savaip galiu pasakyt man bet kos senas daiktas kuris yra sveikas ar turi kazkokia verte yra lobis atmetus kamstuks nu kas nores tas supras

Share this post


Link to post
Share on other sites

esu surinkes alaus bravaru buteliu ir kamsteliu,kitokiu buteliu, indu-leksciu, puodeliu, sakuciu,saukstu, senu laikrasciu,knygu, kalendoriu....

tai yra radiniai, lobiu as vadinu tai kas buta specialiai paslepta, kitais atvejais pamesta, ar uzmirsta. Pvz, 2009 rudeni draugas pasikviete

patikrinti jo zemeje esanti plota, kuriame pagal seno zmogaus pasakojima pries kara buvo uzkastos dezes. viena deze radom. medineje dezeje buvo sudeti vokiski kalvio irankiai, siandien kiekvienas kalvis svajotu apie tokius, visi sutepti tepalu ir suvynioti i medziagas. Manau, si radini galiu vadinti lobiu, nors jis pinigine israiska ir nera vertingas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čia iš jūsų pateiktos nuorodos:

Svetimoje žemėje ar kitame svetimame daikte ieškoti lobio be savininko sutikimo draudžiama, o toks sutikimas turi būti rašytine forma (CK 4.65). Dažniausiai tokio sutikimo lobių ieškotojai neturi, o vėliau to neįmanoma nustatyti, kvalifikuoti bei įrodyti, kad padarytas teisės pažeidimas.

 

akivaizdus įstatymo iškraipymas

rašytinis leidimas jokiu įstatymu nenumatytas, todėl ir kalbėti apie teisės pažeidimą beprasmiška;

rašytinis susitarimas (ne leidimas) reikalingas tik norint pasidalinti lobį kitaip, negu numato įstatymas

 

nenuostabu, kad žurnalistai, naudodamiesi tokiomis interpretacijomis, o ne pačiais įstatymais, prikuria visokių pasakų

Share this post


Link to post
Share on other sites

ir iš viso, forume renkasi žmonės, kurie po svetimas palėpes nelandžioja, o ko nors ieško dažniausiai ūkinės paskirties žemėje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tai manau priklauso nuo žmogaus moralės normų, jei jos žemos, tai gali ir po kapavietes kapstytis ir jam atrodys, kad viskas yra šaunu ir gerai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buvau uzsukes i sena sodyba ku mano ziniom jau apie 10m niekas negyvena bet ranka prie sirdies pridejes galiu pasakyt kad i vidu uzeit tikrai neisdrysau apejau aplink ir viskas kaip kolega minejo toliau paieskas tesiau laukuose kur radiniai ivairios traktoriu ir ju padargu dalys ert444 ert444 bet nenusimenu kada nors ir i mano kiema ateis svente frty as siame reikale naujokas jei ka dar visai zalias fertye

Share this post


Link to post
Share on other sites

is tu prasymu taip iseina-karta ejau pratikrint viena vieta,pazystamo zemej su leidimu.atejes paziuret ka radau pradejo verkt,girdi gal tu cia nekasinek,nes pieva israusi,lyg juokais sako as pats lobi cia uzkases tai dar rasi...nors as ten nieko ypatingo neradau,siek tiek lauzo ir tarybini medali gddrrgd5 .taip kad is tu prasymu nieko gero,nieks taves neleis i gera vieta 456yghj5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0